Jaguar privedie ďalšieho investora, vytvorí stovky miest

V novom závode sa budú vyrábať plastové súčiastky pre automobily, ako sú dverové panely, čelné časti áut, kryty kolies či interiérové plasty.BRATISLAVA 15. septembra (WebNoviny.sk) – Nová automobilka Jaguar Land Rover so sebou prináša ďalšieho investora. Zatiaľ ide o neznámu spoločnosť, ktorá by mala v nitrianskom priemyselnom parku postaviť nový závod za 17 miliónov eur.

„Pripravujeme nové priestory pre podnikanie budúcim partnerom. Plánovaná hala má vytvoriť priestor pre podnikanie v území vo väzbe na priemyselný park Sever,“ uviedla spoločnosť IP Nitra Automotive, ktorá predložila investičný zámer na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Odporúčame:

Začala sa výstavba závodu automobilky Jaguar Land Rover

V novom závode sa budú vyrábať plastové súčiastky pre automobily, ako sú dverové panely, čelné časti áut, kryty kolies či interiérové plasty. Vďaka tejto investícii by malo vzniknúť 500 nových pracovných miest.

„Realizáciou investičného zámeru dochádza k priblíženiu výroby ku zdroju, čím dochádza k racionálnej úspore prostriedkov z hľadiska ekonomického i ekologického vďaka tomu, že finálne výrobky budú spotrebované priamo u zdroja,“ konštatuje sa v investičnom zámere.

S výstavbou závodu by sa malo začať v úvode budúceho roka. Ukončenie výstavby je naplánované koncom budúceho roka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016