J. K. Rowling avizovala štyri nové e-knihy súvisiace s Harrym Potterom

415182_j. k. rowling 676x451.jpg

BRATISLAVA 3. júna (WebNoviny.sk) – Britská spisovateľka J. K. Rowling, autorka kníh o Harrym Potterovi, avizovala štyri nové e-knihy súvisiace s mladým čarodejníkom. Skôr ako o plnohodnotné romány však pôjde o štyri mini príbehy týkajúce sa sveta kúziel.

Čitateľom majú priblížiť folklór a mágiu v románoch o Harrym Potterovi. Podľa stránky Pottermore.com budú knihy „príležitosťou kompaktnejšie spoznať zaujímavé postavy a kuriózne udalosti zo skutočných dejín mágie“. Prvé dve vyjdú už koncom júna, ďalšie dve do konca roka. Dostupné budú spočiatku v angličtine, francúzštine, taliančine a nemčine.

J. K. Rowling

… je jednou z najznámejších a najúspešnejších autoriek súčasnosti. Slobodnú matku žijúcu zo sociálnej podpory preslávila séria kníh o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorá sa stala vôbec najlepšie predávajúcou sa knižnou sériou.

Na základe príbehov o Potterovi vznikli rovnomenné filmy, v ktorých hlavného hrdinu bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe. Rowling na motívy pôvodného príbehu napísala aj dielo Fantastické zvery a ich výskyt (2001).

Pre dospelých napísala román Prázdne miesto (2012) a pod pseudonymom Robert Galbraith vydala romány Volanie kukučky (2013), Hodvábnik (2014) a V službách zla (2015).

Informácie pochádzajú z webstránky news.sky.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: e-knihy, Harry Potter
Zdroj: Webnoviny.sk – J. K. Rowling avizovala štyri nové e-knihy súvisiace s Harrym Potterom © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2019