Izrael zaútočil na pozície Hamasu v Pásme Gazy, reagoval tak na zapálenie vojenských stanovíšť

376110_izrael policia 676x441.jpeg

JERUZALEM 23. mája (WebNoviny.sk) – Izraelská armáda zaútočila na pozície palestínskeho hnutia Hamas v Pásme Gazy. Reagovala tak na vniknutie skupiny jej militantov do Izraela, ktorí tam zapálili vojenské stanovište. Armáda uviedla, že útoky sú tiež reakciou na pretrvávajúce pokusy Hamasu vyslať tam drony a horiace šarkany, ktoré podpálili izraelské polia.

Ozbrojené sily v utorok zasiahli podzemnú bezpečnostnú základňu a námorné ciele hnutia. Minister obrany Avigdor Lieberaman uviedol, že armáda tiež zničila ďalší tunel, a zároveň označil vojenské snahy Hamasu za zlyhanie a plytvanie prostriedkami. Útoky si nevyžiadali žiadnych zranených.

Odporúčame:
Svet reaguje na streľbu Izraela na palestínskych demonštrantov, Turecko poslalo domov veľvyslanca

Podľa hovorcu Hamasu sú izraelské útoky iba „novým neúspešným pokusom“ o zastavenie palestínskych protestov pozdĺž hranice Gazy a Izraela. Palestínčania tam uskutočňujú masové protesty od marca, pričom mnohí z nich prišli o život. Streľba zo strany izraelských vojakov si počas protestov vyžiadala viac ako sto mŕtvych.

Viac k témam: Hamas, Izrael, Palestína, Pásmo Gazy
Zdroj: Webnoviny.sk – Izrael zaútočil na pozície Hamasu v Pásme Gazy, reagoval tak na zapálenie vojenských stanovíšť © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2018