Ivana Trumpová nebude americkou veľvyslankyňou, Trump nominoval Stephena Kinga

PRAHA 11. júla (WebNoviny.sk) – Novým veľvyslancom v Česku by sa mal stať podnikateľ z Wisconsinu Stephen King. Menovca slávneho spisovateľa už podľa agentúry AP nominoval americký prezident Donald Trump.

Schváliť ho však ešte musí americký Senát. Na Twitteri už Kingovi k nominácii zablahoželal bývalý veľvyslanec v Českej republike Andrew Shapiro.

Odporúčame:
Sankcie proti Rusku a Iránu, ktoré uviazli v Snemovni, obmedzujú Trumpove právomoci

Kinga, ktorý v začiatkoch svojej kariéry pracoval pre Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) a vyšetrovaciu komisiu Senátu Spojených štátov, nominoval Trump v pondelok.

Spolu s ním nominoval Lewisa Eisenberga na post veľvyslanca v Taliansku. Sedemdesiatpäťročný podnikateľ King je už dlhé roky spojený s republikánmi, píše server Journal Sentinel.

Odporúčame:
Ivanka nahradila za stolom Donalda Trumpa počas summitu G20, Merkelová súhlasila

V súvislosti s postom veľvyslanca v Česku sa v minulosti hovorilo aj o bývalej Trumpovej manželke Ivane. Tú si prial aj český prezident Miloš Zeman. Ivana ale nakoniec možnosť, že by sa stala novou veľvyslankyňou, sama odmietla. Informácie priniesol český spravodajský portál iDNES.cz.

Viac k témam: americký veľvyslanec, Donald Trump, Ivana Trumpová, Stephen King
Zdroj: Webnoviny.sk – Ivana Trumpová nebude americkou veľvyslankyňou, Trump nominoval Stephena Kinga © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2017