Islamskí militanti odrezali hlavu kanadskému rukojemníkovi

Usmrtený 68-ročný Ridsdel pochádzal z mesta Calgary v kanadskej provincii Alberta.MANILA/TORONTO 26. apríla (WebNoviny.sk) – Islamskí militanti odrezali hlavu kanadskému občanovi Johnovi Ridsdelovi, jednému z troch unesených zahraničných rukojemníkov, ktorých zadržiavali na juhovýchode Filipín. Správu už potvrdil aj kanadský premiér Justin Trudeau, ktorého citovala agentúra AP.

Únoscovia – pravdepodobne patriaci k militantnej skupine abú Sajjáfa napojenej na al-Káidu – k takémuto kroku pristúpili niekoľko hodín po tom, ako uplynul termín na zaplatenie výkupného, uviedla dnes filipínska polícia, ktorú citovala agentúra DPA.

Odrezanú hlavu našli v pondelok v dedine na filipínskom ostrove Jolo ležiacom približne 1000 kilometrov južne od metropoly Manila. Johna Ridsdela, ďalšieho Kanaďana Roberta Halla, Nóra Kjartana Sekkingstada a Filipínku identifikovanú ako Marites Florovú uniesli ozbrojenci ešte vlani v septembri z prístavu na ostrove Samal, ležiacom na juhu Filipín.

Únoscovia ešte 15. apríla varovali, že v prípade nezaplatenia výkupného predstavujúceho 300 miliónov pesos (5,74 milióna eur) za každého rukojemníka do dnešného dňa, odrežú jednému z nich hlavu. Usmrtený 68-ročný Ridsdel pochádzal z mesta Calgary v kanadskej provincii Alberta.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016