Islam do Nemecka nepatrí, vyhlásil nový minister vnútra a moslimom poslal výzvu

370167_germany_new_government_12867 3899f17f94084ac3ba4bf223a6c30b4d 1 676x458.jpg

BERLÍN 16. marca (WebNovinys.k) – Nový nemecký minister vnútra Horst Seehofer v piatok vyhlásil, že islam nie je súčasťou Nemecka.

„Islam do Nemecka nepatrí,“ povedal Seehofer v rozhovore pre denník Bild. „Moslimovia, ktorí s nami žijú, ale, samozrejme, súčasťou Nemecka sú,“ dodal dlhoročný predseda Kresťansko-sociálnej únie Bavorska (CSU), sesterskej strany Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) kancelárky Angely Merkelovej.

Seehoferov výrok je podľa nemeckých médií práve odkazom Merkelovej, ktorá vo veci islamu zastáva umiernenejšie pozície. „Žite spolu s nami, nie paralelne s nami alebo proti nám,“ obrátil sa Seehofer na moslimov žijúcich v Nemecku.

Odporúčame:
Nemecký parlament ukončil polročné bezvládie, Merkelová sa stala po štvrtý raz kancelárkou

Merkelová v reakcii na Seehoferove vyjadrenie vyhlásila, že ona stále zotrváva na svojej pozícii, podľa ktorej bolo Nemecko síce vybudované na židovsko-kresťanskej tradícii, „no teraz v Nemecku žijú štyri milióny moslimov a tí môžu praktizovať svoju vieru aj tu“. 

„Títo moslimovia patria k Nemecku a k Nemecku patrí aj ich viera, ktorou je islam,“ povedala Merkelová. Dodala však, že v každom prípade nesmie byť praktizovanie islamu v Nemecku v protiklade s nemeckou ústavou.

Viac k témam: Horst Seehofer, moslimovia, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk – Islam do Nemecka nepatrí, vyhlásil nový minister vnútra a moslimom poslal výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.

16. marca 2018