Irán sa vysmieva z holokaustu, tvrdí izraelský premiér

Irán dlhodobo podporuje militantné skupiny, ktoré si kladú za cieľ zničenie Izraela.

Jeruzalem 15. mája (WebNoviny.sk) – Irán sa vysmieva z holokaustu, pričom ďalší holokaust židov pripravuje, uviedol dnes podľa agentúry AP izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

„(Irán) holokaust popiera, z holokaustu sa vysmieva a ďalší holokaust pripravuje,“ povedal na pravidelnom zasadaní svojho vládneho kabinetu izraelský premiér. Reagoval tak na medzinárodnú výstavu karikatúr s témou holokaustu, ktorá sa tento víkend koná v iránskej metropole Teherán.

Irán dlhodobo podporuje militantné skupiny, ktoré si kladú za cieľ zničenie Izraela. Iránski predstavitelia v minulosti opakovane vyzývali na vymazanie židovského štátu z mapy sveta.

Izrael sa obáva, že iránsky jadrový program predstavuje hrozbu pre existenciu štátu Izrael, avšak Netanjahu tvrdí, že Izrael nie je len odporcom agresívnej politiky Iránu, ale hodnôt, ktoré islamská republika vyznáva.

Bývalý radikálny prezident Iránu Mahmúd Ahmadínedžád opakovane spochybnil, že nemeckí nacisti počas druhej svetovej vojny v Európe vyvraždili šesť miliónov židov, jeho nástupca Hasan Rúhání sa však v roku 2013 od týchto výrokov dištancoval a označil holokaust za trpkú historickú pravdu

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016