Internetový obchod mal ukrátiť Slovensko o stovky tisíc eur, podozrivým hrozí väzenie

358709_puta 676x451.jpg

BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) – Jeden z internetových obchodov, ktorý na Slovensku ponúkal prevažne elektroniku, mal ukrátiť štát o stovky tisíc eur na dani z pridanej hodnoty.

Informovala o tom finančná správa, ktorej kriminálny úrad v spolupráci s Oddelením boja proti internetovej kriminalite zaistil v uplynulých dňoch účtovné doklady spoločnosti, ktorá je zahraničných daňovým subjektom. „Finančný únik na dani z pridanej hodnoty predbežne vyčíslili na viac ako 700 tis. eur,“ uvádza finančná správa.

Dôvodom zaistenia účtovnej dokumentácie je podľa finančnej správy podozrenie z nepriznávania dodaného tovaru zákazníkom, prevažne fyzickým osobám, a tým aj nezaplatenie dane z pridanej hodnoty.

Odporúčame:
Daňové úrady predlžujú svoje úradné hodiny, môže za to termín podania daňového priznania

Internetový obchod sa zaoberá zásielkovým predajom na území Slovenska, kde ponúkal rozličné druhy tovaru, najmä elektroniku. Názov obchodu však finančná správa nešpecifikovala.

„Prostredníctvom vlastného internetového obchodu predával tento subjekt tovar konečným spotrebiteľom. Na základe objednávok zákazníkov zo Slovenska pravdepodobne nepriznával všetky dodania tovarov a ani súvisiace platby od konečných spotrebiteľov,“ uvádza finančná správa s dodatkom, že podozrivú obchodnú činnosť vykonával približne štyri roky, počas ktorých bolo dodaných na daňové územie viac ako 46 tis. zásielok.

V prípade preukázania viny pritom hrozí podozrivým osobám z daňových trestných činov trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Viac k témam: dane, DPH daň z pridanej hodnoty, internetový obchod, Kriminálny úrad Finančnej správy
Zdroj: Webnoviny.sk – Internetový obchod mal ukrátiť Slovensko o stovky tisíc eur, podozrivým hrozí väzenie © SITA Všetky práva vyhradené.

23. marca 2018