Iniciatívy Hnevám sa a V teniskách budú zbierať petičné podpisy a protestovať za predčasné voľby

374036_img_3390 676x451.jpg

BRATISLAVA 24.mája (WebNoviny.sk) – Iniciatívy Hnevám sa a V teniskách organizujú v piatok tichý protest za predčasné voľby. Jedinou a poslednou šancou, ako dosiahnuť predčasné voľby je podľa iniciatív vyzbieranie dostatočného počtu podpisov na petičnom hárku.

Podľa nich nestačí kričať na námestí, takisto nestačí 100-tisíc podpisov, ktoré doteraz vyzbierali. Piatkový protest sa uskutoční na bratislavskom Námestí SNP o 17:00. Ako agentúru SITA informovali organizátori podujatia, v rovnakom čase sa ľudia môžu zapojiť aj do kampane #NebudemTicho, ktorou chcú iniciatívy aj naďalej poukazovať na to, že Slovensko je na ceste normalizácie.

Do kampane sa dá zapojiť zverejnením vlastnej fotografie s prelepenými ústami lepiacou páskou, na ktorej je napísané #NebudemTicho na sociálnych sieťach Instagram, Facebook alebo Twitter, tiež s #NebudemTicho.

Motivovanie k petícii

Kampaň #NebudemTicho organizujú iniciatívy spolu s iniciatívou Teraz. ,,Ak chceme zostať slobodnou a demokratickou krajinou, ktorá patrí do Európskej únie, teraz nesmieme ostať ticho. Cieľom kampane #NebudemTicho je poukazovať na fakt, že súčasná vládna garnitúra začína zastrašovať tých, ktorí sa neboja poukázať na korupciu. Snaží sa ovládnuť verejnoprávne médiá a zabetónovať si „svojich ľudí“ na dôležitých funkciách v celej krajine,“ uviedli organizátori na sociálnej sieti Facebook.

Odporúčame:
Opozícia stále volá po predčasných voľbách, ale jej návrh skrátiť Pellegriniho vládnutie neprešiel

Iniciatívy konštatujú, že sa ich snaha dostať tému referenda do médii a čo najviac medzi ľudí podarila. „Mnoho ľudí nás podporuje, niektorí politici dokonca pridali podpis, ale to je všetko. Pravda je, že sa nám nepodarilo motivovať dostatok ľudí k tomu, aby okrem lajkovania na Facebooku prešli k stiahnutiu hárku a podpisu“.

Spolupráca pri zbieraní podpisov

Iniciatívy Hnevám sa a V teniskách v stredu odoslali list všetkým demokratickým opozičným stranám. Vyzývajú ich tak k spolupráci pri zbieraní podpisov na vyhlásenie referenda o predčasných voľbách.

Odporúčame:
Do parlamentu by išlo osem strán. V prvej trojke sú Smer-SD, SaS a kotlebovci

Keďže návrh parlamentných strán Sloboda a Solidarita (SaS), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina skrátiť aktuálne volebné obdobie neprešiel do 2. čítania, vnímajú takéto spojenie ako nutnosť pre tých, čo sa o predčasné voľby usilujú.

Referendum môže vyhlásiť prezident na základe petície aspoň 350 000 občanov alebo na základe uznesenia NR SR do 30 dní od petície, resp. uznesenia NR SR. Referendum sa vykoná do 90 dní od jeho vyhlásenia. Iniciatívy uvádzajú, že referendum o predčasných voľbách má zmysel iba vtedy, keď ho prezident vyhlási na rovnaký deň s komunálnymi voľbami.

Viac k témam: iniciatíva Hnevám sa, iniciatíva V teniskách, predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Iniciatívy Hnevám sa a V teniskách budú zbierať petičné podpisy a protestovať za predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

24. mája 2018