Iniciatíva Za slušné Slovensko zvoláva na 5. apríla ďalšie zhromaždenie

371151_img_9658 676x451.jpg

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) – Ďalšie zhromaždenie Za slušné Slovensko bude v Bratislave vo štvrtok 5. apríla o 17:00 na Námestí SNP. Ako agentúru SITA informovali zakladatelia iniciatívy, reagujú tak na fakt, že minister vnútra Tomáš Drucker doteraz neurobil zmeny vo vedení polície.

Systémové zmeny

„Pán Drucker tvrdí, že potrebuje čas na rozhodnutie o novom policajnom prezidentovi. Ak politici boli schopní vytvoriť novú vládu za dva dni, tak nerozumieme výhovorke pána Druckera, že nevie nájsť nového policajného prezidenta v radoch slušných policajtov, a to v priebehu pár dní,“ uvádza sa vo vyhlásení organizátorov zhromaždení.

Odporúčame:
Minister Drucker bude so šéfom NAKA hovoriť aj o Krajmerovi, vyjadril sa aj ku Gašparovi

Ak sa minister vnútra chce naozaj snažiť o obnovenie dôvery verejnosti v nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ako aj káuz, na ktoré Ján poukázal, tak odvolanie Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície sú podľa iniciatívy prvé nevyhnutné kroky.

Obnovenie dôvery

„Vo štvrtok 5. apríla uplynie 10 dní od vyslovenia dôvery vláde a napriek tomu nevidíme jasný signál, že nová vláda to myslí so snahou o obnovenie dôvery vážne, miesto toho počúvame o potrebe zorientovať sa v tom, čo je nám všetkým jasné,“ konštatujú organizátori.

Odporúčame:
Foto: Tisícky ľudí prišli na zhromaždenia Za slušné Slovensko, žiadajú voľby aj odstúpenie Gašpara

Dôvodom, prečo bude v Bratislave zhromaždenie netradične vo štvrtok, podľa organizátorov je to, že v piatok je Námestie SNP obsadené. „V ostatných mestách budú zhromaždenia, pochody alebo ďalšie aktivity vo štvrtok alebo v piatok, podľa kapacít a ohlásenia organizátorov z konkrétnych miest,“ dodávajú predstavitelia iniciatívy Za slušné Slovensko.

Viac k témam: Ján Kuciak, pochod „Za slušné Slovensko“, Tomáš Drucker
Zdroj: Webnoviny.sk – Iniciatíva Za slušné Slovensko zvoláva na 5. apríla ďalšie zhromaždenie © SITA Všetky práva vyhradené.

28. marca 2018