Informácie o Jankovskej sú podľa ministra Gála závažné, obvinenia preverí prokuratúra

371115_monika jankovska 676x451.jpg

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) – Nový minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) vníma medializované informácie o štátnej tajomníčke jeho rezortu Monike Jankovskej (Smer-SD) veľmi pozorne.

Gál hovoril s Jankovskou

Ako uviedol v stredu po rokovaní vlády, túto situáciu musí preveriť generálna prokuratúra. On osobne so štátnou tajomníčkou Jankovskou o týchto informáciách hovoril, podľa jeho slov Jankovská odmieta akúkoľvek spojitosť s organizovaným zločinom, respektíve zločineckou skupinou zavraždeného Petra Čongrádyho.

Odporúčame:
Štátna tajomníčka Jankovská sa do Súdnej rady SR nedostane, stiahla kandidatúru

„Vnímam tieto informácie, pretože ide o závažné obvinenia. Hovoril som s pani Jankovskou o tom, poprela tieto tvrdenia a podala aj trestné oznámenie. Musíme to nechať na Generálnu prokuratúru SR, ktorá, pokiaľ dobre viem, prípady opäť preveruje. Zatiaľ sa teda k tomu neviem bližšie vyjadriť, aby som neprejudikoval niečiu vinu či nevinu,“ uviedol po rokovaní vlády Gál.

Výpoveď dvoch svedkov

Ako informoval Denník N, proti štátnej tajomníčke vypovedajú dvaja svedkovia, ktorí tvrdia, že Jankovská prijala úplatok.

Prvým svedkom je podnikateľ, ktorý v Trenčíne prišiel pre čongrádyovcov o majetky, a druhý je Čongrádyho bývalý spolupracovník. Obaja nahrali svedectvá, kde hovoria o uplácaní štátnej tajomníčky, jej švagra – sudcu, ale aj ďalších sudcov a policajtov, ako aj o marení dôkazov.

Nový minister spravodlivosti Gál zatiaľ neuvažuje o tom, že by odvolal Jankovskú z funkcie. Podľa jeho slov ide o nominantku strany Smer-SD.

Viac k témam: Gábor Gál, Ministerstvo spravodlivosti SR, Monika Jankovská, Peter Čongrády, Vláda SR, vražda Petra Čongrádyho
Zdroj: Webnoviny.sk – Informácie o Jankovskej sú podľa ministra Gála závažné, obvinenia preverí prokuratúra © SITA Všetky práva vyhradené.

28. marca 2018