IMT Smile zverejnili videoklip k piesni Opri sa o mňa

Skladba pochádza z albumu Nech sa páči (2000), ktorý formácia vlani uviedla na trh v limitovanej edícii na dvojvinyle.
BRATISLAVA 15. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská kapela IMT Smile zverejnila videoklip k piesni Opri sa o mňa. O réžiu sa postaral Jaroslav „Jaris“ Vaľko, ktorý si v novinke aj zahral spolu s priateľkou Zuzkou. „Snažil som sa v klipe zachytiť a vtesnať doň aspoň malú časť šťastia, lásky a chvíle pohody, ktoré zažívam so svojou priateľkou, keď sme spolu.

Keď sme na výlete, keď sa bicyklujeme, kúpeme alebo len tak ležíme v piesku úsmevom prikrytí. Vedomie, že existuje niekto, o koho sa mám možnosť oprieť a kto sa rád oprie o mňa, neberiem ako samozrejmosť, ale ako niečo, čo si veľmi vážim a aj preto som sa do klipu rozhodol obsadiť svoju Zuzku,“ povedal tvorca videa.

Skladba Opri sa o mňa pochádza z albumu Nech sa páči (2000), ktorý vlani vyšiel v limitovanej edícii na dvojvinyle. Text piesne napísal Vlado Krausz, hudbu zas spevák a gitarista formácie Ivan Tásler. „Opri sa o mňa sa za tie roky, aj keď sa s ňou pôvodne vôbec nepočítalo ako so singlom, stala neoddeliteľnou súčasťou našich koncertov. Zvykneme ňou začínať a je milé sledovať, ako ľudia už pri prvých tónoch vedia, o akú pieseň ide a automaticky spievajú. Slovné spojenie opri sa o mňa už natoľko zľudovelo a je tak signifikantné pre IMT Smile, že aj náš e-shop s merchandisom kapely sme podľa neho nazvali www.oprisaomna.com,“ uviedol líder skupiny.

Formácia tento rok oslávi 20 rokov na scéne. Koncerty sa budú konať 14. decembra na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu a o dva dni neskôr v košickej Steel aréne. Podujatia s názvom hiSTORY si zobral na starosť režisér Ján Ďurovčík.

IMT Smile sa na hudobnej scéne pohybujú od 90. rokov minulého storočia. Okrem spomínaného albumu Nech sa páči majú na konte aj nahrávky Klik-klak (1996), Valec (1998), Valec Extra (1999), IMT Smile (2003), Exotica (2004), Niečo s nami je (2006), Hlava má sedem otvorov (2008), 2010: Odysea dva (2010), Rodina (2012) a Na ceste 1979 (2015). V kapele v minulosti pôsobili aj Katarína Knechtová, Peter Bič, Martin Migaš alebo Martin Valihora.

Informácie pochádzajú od Mareka Kučeru z vydavateľstva Universal Music a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. júla 2016