IIHF.com vtipne na adresu Slovákov: Dajte Cígerovi cigaru

Slováci v rebríčku sily IIHF poskočili na 4. miesto. Zostavujú ho autori iihf.com najmä pre zábavu čitateľov. Odzrkadľuje napredovanie jednotlivých tímov počas šampionátu a v jeho priebehu sa bude meniť.PETROHRAD / MOSKVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Slovenskej hokejovej reprezentácii patrí po víkendovom programe na majstrovstvách sveta v Rusku 4. priečka v rebríčku sily IIHF, ktorý zostavujú tvorcovia internetovej stránky Medzinárodnej hokejovej federácie. Lídrami rebríčka sú naďalej Kanaďania pred Fínmi a Čechmi.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Pred víkendom boli Slováci na 7. mieste, medzitým si pripísali dve víťazstvá v základnej B-skupine v Petrohrade nad Maďarskom (4:1) a Francúzskom (5:1).

Obrazom: Slovensko vyhralo nad Francúzskom

Rebríček sily je iba pomocným faktorom v súvislosti s ambíciami jednotlivých krajín na majstrovstvách sveta. Jeho autori zvyknú aj vtipne glosovať aktuálne postavenie jednotlivých tímov. K výberu Fínska, v ktorom zatiaľ žiari iba 18-ročný útočník Patrik Laine, pridali poznámku: „Patrik? Oľga by Ti rada dala… dres s javorovým listom.“ Reagovali tak na skutočnosť, že rodák z Tampere je vážnym adeptom na post jednotky v júnovom drafte do zámorskej NHL a právo prvého výberu bude mať klub Toronto Maple Leafs, teda „javorové listy“.

Viac o zápase Slovensko – Francúzsko:

Video: Slováci rýchlo inkasovali, ale Francúzov zdolali 5:1

Obrazom: Slovenskí hokejisti majú šesť bodov, Daňo sa zranil

Slováci dobre bránili, Francúzov zlomili už v druhej tretine

Tréner Cíger po výhre nad Francúzmi: ‚Úloha znela jasne!‘

Obrat proti bojovným Francúzom, píšu médiá o výhre Slovákov

Tréner Cíger po výhre nad Francúzmi: ‚Úloha znela jasne!‘

Slováci naposledy vyhrali úvodné dva zápasy MS v roku 2007

Slovákov na MS zatiaľ úspešne vedie tréner Zdeno Cíger, pre ktorého je to premiérový šampionát na tomto poste. IIHF uvádza: „Dajte Cígerovi cigaru. (Nie, nie, je to len metafora!)“. Stavili tak na fakt, že priezvisko kormidelníka Cígera sa veľmi podobá na anglické slovo cigar (v preklade cigara, pozn.), čo je v hokeji synonymum vychutnávania si úspechu.

Rebríček sily zostavujú autori iihf.com najmä pre zábavu čitateľov. Odzrkadľuje napredovanie jednotlivých tímov počas šampionátu a v jeho priebehu sa bude meniť.

Rebríček sily podľa iihf.com k 9. máju:
1. Kanada, 2. Fínsko, 3. Česko, 4. SLOVENSKO, 5. Švédsko, 6. USA, 7. Lotyšsko, 8. Rusko, 9. Nórsko, 10. Dánsko, 11. Francúzsko, 12. Kazachstan, 13. Švajčiarsko, 14. Nemecko, 15. Bielorusko, 16. Maďarsko

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2016