Igor Janckulík z parlamentného klubu Mosta-Híd odchádza z vládnej koalície

368924_01 80 676x451.jpg

BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) – Poslanec Igor Janckulík, ktorý je zaradený v parlamentnom poslaneckom klube Mosta-Híd, odchádza z vládnej koalície.

Odporúčame:
Most-Híd volá po odstúpení Kaliňáka, na základe rozhodnutia Smeru-SD zaujme ďalšie stanovisko

„Oznamujem moje rozhodnutie ďalej nepodporovať vládnu koalíciu. Toto rozhodnutie súvisí s mojím včerajším vyjadrením, že považujem za neprípustné, aby ľudia na najvyšších a citlivých politických miestach mali prepojenia na mimoriadne pochybné osoby, ktoré sú dôvodne podozrivé z napojení na mafiu a vo svojej krajine dokonca trestne stíhané,“ uviedol vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytla jeho asistentka Michaela Máčajová.

Odporúčame:
Hrnko v reakcii na Bugárove slová vyzýva Most-Híd rešpektovať Koaličnú dohodu

V parlamente ostáva Janckulík ako nezaradený poslanec. Janckulík zastáva aj post splnomocnenca vlády pre rýchlostné cesty, na ktorom zostáva. Dodal, že svoje rozhodnutie prebral s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom. „Rozišli sme sa korektne,“ uzavrel.

Bugár vo štvrtok oznámil, že Most-Híd zatiaľ vo vláde zostáva, vyjadril sa však, že minister vnútra Robert Kaliňák by mal odstúpiť. Ak odvolaný nebude, v jeho strane to budú riešiť.

Viac k témam: Béla Bugár, Igor Janckulík, Ján Kuciak, Most-Híd
Zdroj: Webnoviny.sk – Igor Janckulík z parlamentného klubu Mosta-Híd odchádza z vládnej koalície © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2018