Ibrahimovič v Paríži končí: Odchádzam ako legenda

Švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovč potvrdil, že jeho pôsobenie v Parku princov je na konci.PARÍŽ 13. mája (WebNoviny.sk) – Sobotňajším zápasom s Nantes dá Zlatan Ibrahimovič bodku za svojím angažmánom vo francúzskom futbalovom klube Paríž Saint-Germain. Švédsky kanonier na twitteri potvrdil koniec parížskej misie: „Zajtra môj posledný zápas v Parku princov. Prišiel som ako kráľ, odchádzam ako legenda.“

Tridsaťštyriročný Ibrahimovič sa stal súčasťou francúzskej značky v roku 2012, odvtedy sa stihol stať najlepším ligovým strelcom v dejinách klubu a bol pri zisku štyroch titulov za sebou. Na dosah má aj ďalší míľnik. Jediný presný zásah ho delí od vyrovnania rekordu Carlosa Bianchiho v najvyššej francúzskej súťaži.

Argentínčan sa v sezóne 1977/78 takisto v drese Saint-Germain strelecky presadil 37-krát a odvtedy Ligue 1 čakala na viac ako 30-gólového kanoniera. Najbližšie mal k načatiu štvrtej desiatky Jean-Pierre Papin, keď v ročníku 1989/90 prekonal súperových brankárov rovných 30-krát. Takým istým nástrelom sa v sezóne 2012/13 prezentoval aj Ibrahimovič.

Kapitán švédskej reprezentácie sa presadil na európskej scéne ako hráč Ajaxu Amsterdam, pôsobil aj v Juventuse Turín, Interi Milán, FC Barcelona a AC Miláno. Ligové tituly získal v štyroch rôznych súťažiach – v Holandsku (Ajax Amsterdam), Taliansku (Inter Miláno), Španielsku (FC Barcelona) a Francúzsku (Paríž St. Germain).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. mája 2016