Ibrahimovič pri rozlúčke s francúzskou ligou prekonal rekord

„Dúfam, že mužstvo bude naďalej často víťaziť. Bez Ibru je to náročné, ale je to možné,“ vyhlásil švédsky kanonier.

PARÍŽ 15. mája (WebNoviny.sk) – Švédsky futbalový kanonier v službách už dávno istého francúzskeho majstra Paríž Saint-Germain Zlatan Ibrahimovič dal bodku za svojím pôsobením v tamojšej Ligue 1 prekonaním klubového rekordu Argentínčana Carlosa Bianchiho. Ibrahimovič dvakrát skóroval v sobotňajšom domácom stretnutí záverečného 38. kola proti Nantes (4:0), celkovo strelil v Ligue 1 2015/16 38 gólov a o jeden presný zásah prekonal Bianchiho nástrel zo sezóny 1977/78. Odvtedy Ligue 1 čakala na viac ako 30-gólového kanoniera. Najbližšie mal k načatiu štvrtej desiatky Jean-Pierre Papin, keď v ročníku 1989/90 prekonal súperových brankárov rovných 30-krát. Takým istým zápisom sa v sezóne 2012/13 prezentoval aj Ibrahimovič.

Pre Ibrahimoviča to však zrejme nebolo posledné vystúpenie v drese PSG, keďže pred sebou má ešte finále Francúzskeho pohára 21. mája na Stade de France proti Marseille. Tridsaťštyriročný Ibrahimovič sa stal súčasťou francúzskej značky v roku 2012, odvtedy sa stihol stať najlepším ligovým strelcom v dejinách klubu a bol pri zisku štyroch titulov za sebou, trikrát ho vyhlásili za najlepšieho hráča súťaže. „Si legenda PSG, si najlepší strelec PSG. Nikdy nezabudneme, čo si spravil pre klub,“ vyhlásil prezident šampióna Ligue 1 Nasser al-Khelaifi. „Som plný emócií, tieto štyri roky zostanú v mojom srdci,“ vyznal sa Ibrahimovič a dodal: „Dúfam, že mužstvo bude naďalej často víťaziť. Bez Ibru je to náročné, ale je to možné.

PSG získalo rekordných 96 bodov, o 31 viac než druhý Lyon. Parížania strelili 102 gólov a inkasovali len 19-krát, čím prekonali rekordný zápis hráčov Marseille z ročníka 1991/92 (21 inkasovaných gólov).

Kapitán švédskej reprezentácie sa presadil na európskej scéne ako hráč Ajaxu Amsterdam, pôsobil aj v Juventuse Turín, Interi Milán, FC Barcelona a AC Miláno. Ligové tituly získal v štyroch rôznych súťažiach – v Holandsku (Ajax Amsterdam), Taliansku (Inter Miláno), Španielsku (FC Barcelona) a Francúzsku (Paríž St. Germain). Ďalšie smerovanie jeho kariéry nie je známe, hovorí sa o severoamerickej MLS, ale aj o Číne. Vylúčená nie je aj anglická Premier League alebo Real Madrid s trénerom Zinedinom Zidanom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016