IBM rozširuje ponuku diskových úložísk

BRATISLAVA 4. mája (WBN/PR) – Spoločnosť IBM oznámila, že rozširuje portfólio diskových úložísk na jednoduchšie a rýchlejšie prijímanie kognitívnych riešení. IBM prináša na trh tri nové produkty v oblasti plne flashových diskových polí (all-Flash array) s kognitívnymi funkciami, ku ktorým patrí samooptimalizačná technológia a špičková minimálna latencia 250μs (mikrosekúnd). Vďaka týmto vlastnostiam si dokážu nové diskové úložiská poradiť s vysoko výkonnostnými dátovými prenosmi v cloudových prostrediach.

Nové úložné riešenia majú kognitívne vlastnosti v oblasti prevádzky. Automatizácia úložiska v rámci portfólia IBM FlashSystem poskytuje plnú flexibilitu pri ich prenose z disku na iné médium v rámci daného diskového poľa, pri presune na iné IBM pole, a na viac ako 300 diskových polí mimo IBM. K presunu dát medzi rôznymi vrstvami (tier) diskového poľa dochádza prostredníctvom úložného systému. Ten vyhodnocuje a učí sa vzorce užívania podľa toho, ako často používateľ k dátam pristupuje.

Nové systémy FlashSystems boli vytvorené v úzkej spolupráci s IBM Cloud tímom
a vychádzajú v ústrety potrebám poskytovateľov cloudových služieb. „Dramatické zvýšenie objemu, rýchlosti a rozmanitosti informácií vedie podniky k tomu, aby prehodnotili svoj prístup k využívaniu úložísk. Ak sa chcú pripraviť na kognitívne éru, potrebujú riešenia, ktoré sú rýchle a nenáročné súčasne, “ vysvetľuje Greg Lotko, Generálny riaditeľ divízie IBM pre úložiská a softvérom definovanú infraštruktúru. „Naše riešenie firmám umožňuje využiť dáta na vlastnom hardvéri, ako aj v cloude.“

Diskové riešenia pre rozmanité potreby klientov:

Spoločnosť IBM ponúka funkcie určené pre špecifické cloudové prostredia a rôzne typy podnikov.

• IBM FlashSystem ™ A9000: Paralelné plne flashové úložisko pre hyperškálové systémy a cloudové podnikové dátové centrá.
• IBM FlashSystem ™ A9000R: Grid-scale plne flashové úložisko pomáha podnikom vstúpiť do kognitívnej éry. Je určené pre poskytovateľov cloudových služieb.
• IBM DS8888 ™, plne flashový dátový systém optimalizovaný pre mainframe. Je určený pre veľké organizácie a firmy, ktoré využívajú podnikové servery IBM Z Systems a Power Systems.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. mája 2016