Hygienici upozorňujú na škodlivé výrobky, obsahujú viac olova a predávajú sa aj na Slovensku

453826_01_copy.jpg

16.12.2020 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) obdržal na základe vykonaných kontrol na trhu v SR orgánmi verejného zdravotníctva oznámenie o nevyhovujúcich výrobkoch. Ide o hrnček a tanier. Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Hrnček nespĺňa požiadavky nariadenia Európskej komisie z januára 2011 o plastových materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami. Krajina pôvodu je Poľsko. Ide o hrnček BamBoo Geo 240 ml. Príslušné orgány verejného zdravotníctva v SR prijímajú opatrenia na stiahnutie predmetného výrobku z trhu v SR.

Tanier s dekoráciou kvetov je z Číny. V predmetnom výrobku bola laboratórnou analýzou zistená vyššia migrácia olova, než je maximálny povolený limit. Na základe výsledku laboratórnej analýzy bolo v Nemecku nariadené stiahnutie výrobku z trhu. Výrobok sa sťahuje z trhu aj v ostatných členských štátoch (vrátane Slovenskej republiky), kde sa predával v predajniach TEDi.

Viac k témam: olovo, škodlivé výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici upozorňujú na škodlivé výrobky, obsahujú viac olova a predávajú sa aj na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

16. decembra 2020