Hrnko nevylučuje, že SNS bude požadovať odchod ministerky Žitňanskej

358973_img_4474 676x451.jpg

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) – Podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) a poslanec Národnej rady SR (NR SR) Anton Hrnko nevylúčil možnosť, že národniari by pri koaličných rokovaniach mohli požadovať odstúpenie ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd).

K takémuto záveru prišiel po stretnutiach s viacerými predstaviteľmi SNS, v rámci okresných štruktúr. „Takáto požiadavka bude nastolená na pondelkovom predsedníctve strany, ktoré bude rozhodovať o tom, či to bude aj oficiálne stanovisko SNS pri koaličných rokovaniach,“ potvrdil pre agentúru SITA poslanec NR SR Hrnko.

Odporúčame:
Opoziční poslanci na brannobezpečnostnom výbore žiadali Kaliňáka, aby podal demisiu

Agentúra SITA oslovila aj podpredsedu strany SNS a poslanca NR SR Jaroslava Pašku, ktorý nechcel situáciu o požiadavkách príliš komentovať, tiež však túto možnosť celkom nevylúčil. „Nerád by som komentoval tieto informácie, je možné že pán Hrnko sa stretol aj s takýmito názormi počas stretnutí s okresnými štruktúrami strany. Je potrebné počkať na predsedníctvo, po ktorom bude jasné oficiálne stanovisko strany,“ skonštatoval Paška.

Zatiaľ bola známa iba požiadavka koaličného Mostu-Híd, ktorý žiadal odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD).

Viac k témam: Anton Hrnko, Jaroslav Paška, Lucia Žitňanská, Most-Híd, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Hrnko nevylučuje, že SNS bude požadovať odchod ministerky Žitňanskej © SITA Všetky práva vyhradené.

10. marca 2018