Hrnčiar: Vznik súčasnej vládnej koalície bol jediným riešení

Počas rozpravy k programovému vyhláseniu vlády nadobudol Andrej Hrnčiar pocit istoty, že iná koalícia, iná alternatíva by nemala dlhé trvanie.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Vznik súčasnej vládnej koalície bol podľa prvého podpredsedu Siete Andreja Hrnčiara jediným možným riešením. Ako povedal v piatok pre agentúru SITA, počas rozpravy k programovému vyhláseniu vlády nadobudol pocit istoty, že iná koalícia, iná alternatíva by nemala dlhé trvanie.

Odporúčame:

Parlament schválil vládny program a vyslovil kabinetu dôveru

„Každá strana, ktorá kandiduje, môže presadiť svoj program len z vlády. Aj keď povolebné obdobie bolo veľmi turbulentné a niektorí opoziční poslanci nedokážu zvládnuť vznik súčasnej vlády, koalícia Smeru, SNS, Mosta a Siete bolo jediné možné riešenie,“ vyhlásil Hrnčiar.

V sobotu sa prvýkrát po parlamentných voľbách zíde v Košiciach Rada slovenských regiónov Siete. „Sieť má pravidelné výjazdy do regiónov, kde sa stretávame s predsedami miestnych centier. Bude to pracovné rokovanie, kde sa budeme rozprávať o povolebnom vývoji,“ vysvetlil Hrnčiar s tým, že vedenie strany bude informovať členov o vzniknutej situácii. „Budeme hovoriť o veciach, ktoré sa nám podarilo presadiť do programového vyhlásenia. Budeme tiež hovoriť, aké kroky spraviť, aby sme splnili svoje predvolebné sľuby,“ dodal Hrnčiar.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. apríla 2016