Hranicu so Slovenskom nelegálne prekročili migranti z Ukrajiny a Afganistanu

374714_dsc0583 676x450.jpg

BRATISLAVA 8. mája (WebNoviny.sk) – Jedného Ukrajinca, ktorý nedovolene prekročil ukrajinsko-slovenskú hranicu, zadržali v katastri obce Ubľa v okrese Snina.

Cudzinec prekročil štátnu hranicu s Ukrajinou neoprávnene mimo hraničný priechod a zdržiaval sa na Slovensku bez povolenia. Agentúru SITA o tom v utorok informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická.

Odporúčame:
Slovenskí vojenskí policajti pomáhali pri záchrane migrantov, vďaku im vyjadril minister Gajdoš

Policajti kontrolovali aj les v katastri obce Ubľa. Štyria ľudia z Afganistanu a jeden Ukrajinec nevedeli preukázať svoju totožnosť. Polícia zadržala aj ďalších dvoch Ukrajincov, ktorí sa pohybovali neďaleko miesta zadržania migrantov.

„Zadržaných Ukrajincov si prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii pre podozrenie zo spáchania trestného činu prevádzačstva,“ povedala Kopernická. Ako dodala, štátnych príslušníkov Afganistanu administratívne vyhostili so zákazom vstupu na Slovensko a do ostatných členských štátov Európskej únie.

Viac k témam: Európska únia, hranica s Ukrajinou, migranti, nelegálna migrácia, Pakistan, Riaditeľstvo Hraničnej a cudzineckej polície (RHCP), Ukrajina, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Hranicu so Slovenskom nelegálne prekročili migranti z Ukrajiny a Afganistanu © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2018