Hossa hral 200. zápas v play-off NHL, vyrovnal sa Kurrimu

Slovenský útočník Chicaga Blackhawks môže ešte v tejto sezóne preniknúť do Top 10.CHICAGO 24. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník v službách Chicaga Blackhawks Marián Hossa absolvoval v sobotu svoj jubilejný 200. zápas v play-off zámorskej NHL. V historickom meradle sa zaradil na 19. pozíciu k legendárnemu Fínovi Jarimu Kurrimu. Na 17. priečke spoločne figurujú Brett Hull a Scott Niedermayer, každý s 202 stretnutiami.

Ak by Chciago odohralo v tejto sezóne maximálny možný počet súbojov vo vyraďovacej časti, 37-ročný Hossa si môže pripísať na svoje konto ďalších 22 zápasov a ešte v aktuálnom ročníku preniknúť do Top 10, ktorú uzatvára Bryan Trottier (221), je to však nepravdepodobné.

Odporúčame:

Video: Hossa skóroval, Pánik sa stal prvou hviezdou zápasu

Z aktívnych hráčov je pred rodákom zo Starej Ľubovne len český útočník Floridy Panthers Jaromír Jágr (207). Hossa môže načať tretiu stovku štartov v play-off NHL v pondelkovom siedmom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie na ľade St. Louis Blues, stav série je 3:3 na zápasy.

V historickom poradí hokejistov s najvyšším počtom bodov v play-off patrí Mariánovi Hossovi so 148 bodmi (51 gólov a 97 asistencií) 28. pozícia vedno s Kanaďanom Brianom Proppom. O jedno miesto vyššie figuruje slovenský rodák Stan Mikita (150 b.).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. apríla 2016