Holandské úrady zmarili útok extrémistov, zadržali mužov podozrivých z napojenia na Islamský štát

358841_mideast_islamic_state_killing_spies 1768143f99254b0db11a30df0a8c458f 676x380.jpeg

AMSTERDAM 19. júna (WebNoviny.sk) – Holandské úrady zadržali troch mužov podozrivých z napojenia na extrémistickú skupinu Islamský štát (IS).

Odporúčame:
Na festivale Pinkpop vrazila dodávka do davu ľudí, vodič z miesta ušiel

Urobili tak na základe stôp DNA, ktoré našli na zbraniach v úkryte vo Francúzsku. Štvrtý podozrivý sa v čase ich zadržania nachádzal v holandskom väzení, a to pre iný prípad. Holandské úrady v utorok takisto potvrdili, že zhabali počítače, mobilné telefóny a v jednom dome aj zbrane.

Prokuratúra uviedla, že pondelkové zatknutie súvisí s bytom, ktorý si na parížskom predmestí Argenteuil prenajali francúzski džihádisti. Úrady tam 24. marca 2016 našli zbrane. Dva dni predtým pritom počas útoku v Bruseli zomrelo 32 ľudí. Úrady vyhlásili, že nález odvrátil ďalší možný útok extrémistov.

Viac k témam: Francúzsko, Holandsko, Islamský štát, krimi, polícia, teroristi, teroristická skupina, teroristický útok, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Holandské úrady zmarili útok extrémistov, zadržali mužov podozrivých z napojenia na Islamský štát © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júna 2018