Hokejistov Nových Zámkov posilnil Kanaďan Gaelan Patterson

Dvadsaťpäťročný rodák zo Saskatoonu môže hrať na pozícii obrancu aj stredného útočníka.NOVÉ ZÁMKY 20. mája (WebNoviny.sk) – Nováčik najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HC Nové Zámky sa pred začiatkom novej sezóny 2016/207 posilnil o Kanaďana Gaelana Pattersona.

Dvadsaťpäťročný rodák zo Saskatoonu, ktorý prichádza z nórskeho Sarpsborgu, podpísal s Novými Zámkami ročný kontrakt. Patterson môže hrať na pozícii obrancu aj stredného útočníka.

„Náš klub pokračuje naďalej v zbrojení na blížiaci sa ročník hokejovej Tipsport ligy. Sme radi, že sa nám podarilo podpísať zmluvu s kanadským hráčom, ktorý naposledy pôsobil na severe Európy v najvyššej nórskej súťaži v drese Sparty Sarpsborg. Gaelan bol dokonca v roku 2009 draftovaný do NHL klubom Calgary Flames v 7. kole celkovo z 201. miesta. Zostáva len veriť, že skúsenosti, ktoré nazbieral počas ostatných rokov, pretaví aj do svojich výkonov v novozámockom drese,“ skonštatoval prostredníctvom klubového webu marketingový a mediálny manažér Nových Zámkov Jakub Takáč.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. mája 2016