Hokejisti odletia do Ruska, Cíger privítal všetkých hráčov

Zo súčastného kádra sa na seniorských majstrovstvách sveta v minulosti nikdy nepredstavili siedmi hráči.BRATISLAVA 3. mája (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger na zraze národného mužstva deň pred odletom na majstrovstvá sveta do Ruska privítal všetkých 25 hráčov. V utorok sa v Bratislave hlásilo trio brankárov, osem obrancov a štrnásť útočníkov. Všetci popoludní absolvujú tréning na ľade. Presun do Petrohradu čaká na Slovákov v stredu, prvý duel na MS odohrajú v sobotu 7. mája o 11.15 h SELČ proti Maďarom.

Zo súčastného kádra sa na seniorských majstrovstvách sveta v minulosti nikdy nepredstavili siedmi hráči – brankár Samuel Baroš, obranca Christián Jaroš a útočníci Marek Bartánus, Martin Bakoš, Tomáš Hrnka, Pavol Skalický a Peter Cehlárik. Gólman Branislav Konrád bol na dvoch šampionátoch, ale v rokoch 2007 a 2015 iba v pozícii trojky a na vrcholnom fóre neodchytal ešte ani minútu.

V tíme SR pre svetový šampionát v Rusku je kvarteto korčuliarov zo zámorskej NHL (obrancovia Andrej Sekera a Martin Marinčin a útočníci Marko Daňo a Tomáš Jurčo), z ruskej KHL ďalších sedem (šesť zo Slovana Bratislava). Piati hráči z aktuálneho kádra hrali v sezóne 2015/2016 vo švédskej SHL a českej extralige, trio v domácej Tipsport lige a vo švajčiarskej NLA Martin Réway. Najmladším členom mužstva je 20-ročný obranca Christián Jaroš, ktorému pred rokom ušla miestenka na šampionát krátko pred jeho začiatkom. Najstarším je iný bek Dominik Graňák, ktorý má vo veku 32 rokov na svojom konte aj najviac štartov v národnom mužstve (158).

Záverečnú nomináciu na MS urobil tréner Zdeno Cíger v sobotu večer po prípravnom zápase s Dánskom (3:1). Z mužstva vtedy vypadli obrancovia Adam Jánošík, Oldrich Kotvan, Lukáš Kozák a útočník Michal Hlinka.

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvá sveta v Rusku:

Brankári: Július Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR), Samuel Baroš (HKM Zvolen)

Obrancovia: Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd.), Christián Jaroš (Lulea HF, Švéd.), Andrej Meszároš (Sibir Novosibirsk, KHL/Rus.), Michal Sersen, Ivan Švarný (obaja Slovan Bratislava, KHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL/Kan.), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs, NHL/Kan.) Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR)

Útočníci: Marek Bartánus, Tomáš Hrnka (obaja HC Košice), Peter Cehlárik (Lulea HF, Švéd.), Marko Daňo (Winnipeg Jets, NHL/Kan.), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Libor Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron, Švaj.), Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec, ČR), Tomáš Jurčo (Detroit Red Wings, NHL/USA)

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. mája 2016