Hokejisti Maďarska oslavovali historický triumf s fanúšikmi

Maďari teraz majú svoju prípadnú záchranu v elitnej kategórii vo svojich rukách.PETROHRAD 14. mája (WebNoviny.sk) – Neuveriteľná oslava sa v ruskom Petrohrade strhla v sobotu popoludní po triumfe maďarskej hokejovej reprezentácie 5:2 nad výberom Bieloruska v základnej B-skupine na 80. majstrovstvách sveta.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Pre Maďarov to bol premiérový triumf medzi hokejovou elitou od roku 1939, no vtedy sa ešte hralo v inom formáte. Za ostatných 77 rokov výber Maďarska štartoval medzi elitou iba vo švajčiarskom Klotene v roku 2009 (šesť prehier) a teraz na aktuálnom šampionáte (pred sobotou 5 prehier).

Obrazom: Najkrajšie momenty z deviateho dňa MS v hokeji

Po sobotňajšom súboji sa hráči presunuli do oficiálnej fanzóny pri Športovom paláci Jubilejnyj a na pódiu oslavovali historický triumf. Okrem veľkého počtu spoločných pokrikov s priaznivcami dostalo viacero členov maďarskej výpravy slovo a prehovorilo k fanúšikom. „Máme pred sebou ešte jeden zápas. Chlapci dnes príkladne bojovali ako jeden tím a to isté urobia v poslednom zápase proti Nemecku,“ povedal tréner Rich Chernomaz.

Odporúčame:

Video: Švédi zvládli derby s Nórmi, Rusi zdolali Švajčiarov

Video: Fíni sú vo štvrťfinále, Maďari na MS prvýkrát vyhrali

Maďari teraz majú záchranu v elitnej kategórii vo svojich rukách, v poslednom súboji proti Nemecku im v pondelok stačí zvíťaziť za tri body. Ak sa im to nepodarí, budú čakať na utorkový výsledok Bielorusov v zápase s Francúzmi a veriť, že bieloruské mužstvo získa najviac toľko bodov, koľko maďarský výber deň predtým.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. mája 2016