Hodnota bitcoinu klesla na štvormesačné minimum, dôvodom útok hackerov aj správa Wall Street Journal

364653_thinkstockphotos 889299942 676x451.jpg

LONDÝN 13. júna (WebNoviny.sk) – Hodnota digitálnej meny bitcoin oproti doláru klesla na štvormesačné minimum 6 370 USD. Kurz virtuálnej meny sa prepadol len niekoľko dní po tom, ako juhokórejská burza Coinrail informovala, že hackeri jej ukradli bitcoiny za viac ako 37 mil. USD.

Išlo o takmer tretinu celkovej hodnoty virtuálnej meny, ktorá sa na burze nachádzala. Po tom, ako burza krádež oznámila, hodnota bitcoinu klesla o 500 USD v priebehu jednej hodiny a jej oslabovanie ďalej pokračovalo.

Odporúčame:
Príjmy z kryptomien je potrebné zdaniť, upozorňuje ministerstvo financií

Zníženiu hodnoty digitálnej meny predchádzala aj správa denníka Wall Street Journal o tom, že americký regulačný úrad požiadal burzy o poskytovanie údajov o obchodovaní, aby sa tým pomohlo vyšetrovaniu manipulácie s virtuálnou menou.

Tieto správy vyvolali obavy a budúcnosť trhov s digitálnymi menami. David Jones z obchodovacej platformy Capital.com uviedol, že bitcoin je „klasickým prípadom ekonomickej bubliny“. V minulom roku cena bitcoinu stúpla šesťnásobne a v decembri sa dostala na historicky najvyššiu úroveň 19 793 USD.

(1 EUR = 1,1764 USD)

Viac k témam: bitcoin
Zdroj: Webnoviny.sk – Hodnota bitcoinu klesla na štvormesačné minimum, dôvodom útok hackerov aj správa Wall Street Journal © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júna 2018