Henry sníva o európskom titule Francúzska po 16 rokoch

Majster sveta (1998) aj Európy (2000) Thierry Henry hovorí, že v súčasnom francúzskom mužstve vládne rovnaká atmosféra ako pri najväčších úspechoch.PARÍŽ 10. júla (WebNoviny.sk) – Bývalý francúzsky futbalový reprezentant Thierry Henry je nadšený z toho, ako súčasný tím „Les Bleus“ pobláznil a zjednotil celú krajinu. Francúzi sa na ME 2016 prebojovali do nedeľňajšieho finále (začiatok o 21.00 h SELČ v parížskej štvrti St. Denis), v ktorom sa pokúsia pridať tretí kontinentálny triumf v histórii. Ich súpermi budú Portugalčania.

VŠETKO O ME VO FUTBALE 2016

„Všetko je opäť na správnej ceste. Znova máme tím. Ľudia k nemu vzhliadajú, sú hrdí na to, že sú Francúzi, nosia dresy, spievajú hymnu a mávajú vlajkami. Som na to pyšný, niečo také sme konečne potrebovali,“ vyhlásil 38-ročný Thierry Henry pre BBC Sport.

Podľa majstra sveta (1998) aj Európy (2000) vládne v súčasnom francúzskom mužstve rovnaká atmosféra ako pri najväčších úspechoch. „Víťazná mentalita je taká istá ako v roku 1998 či 2000. Pred semifinále s Nemeckom som mal strach. Vedel som, že protivník bude mať často loptu na kopačkách a budeme musieť dobre brániť, ale nakoniec to nebolo o tom, že Nemci nevedeli streliť gól, my sme boli skrátka silnejší,“ dodal s 51 gólmi najlepší strelec francúzskej reprezentačnej histórie.

Odporúčame:

Euro 2016 vrcholí, Francúzi zabojujú o titul s Portugalskom

UEFA počíta s tristomiliónovým finálovým publikom

Francúzsko sa v prípade úspechu vo finále vyrovná Nemecku a Španielsku v počte prvenstiev na ME (3). Portugalsko môže zaznamenať premiérový európsky titul. „Portugalské mužstvo dokáže ´urobiť zápas´ aj škaredým spôsobom. Vedia, ako na to,“ myslí si Henry, ktorý varuje pred najväčšou portugalskou hviezdou Cristianom Ronaldom.

„Wales ho v semifinále bránil dobre, nebol v hre a odrazu prišiel jeho gól na 1:0. Musíme si uvedomiť, že je to hráč, ktorý sa v každom zápase dostane do šance. Nemusí ho byť vidieť, môže strácať veľa lôpt, ale napriek tomu často príde jeho chvíľa, keď skóruje. Kedysi som hral v útoku s Davidom Trezeguetom. Za celý zápas sa nemusel dotknúť lopty a dokázal streliť gól. Pred nami je posledná prekážka. Vyhrali sme ME v roku 1984 aj o 16 rokov neskôr v roku 2000. Dúfam, že po 16 rokoch si to znova zopakujeme. Máme vo zvyku vyhrávať turnaje v domácom prostredí, patrí to k našej francúzskej kultúre,“ skonštatoval Thierry Henry.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016