Heger odovzdal prezidentke Čaputovej tri mená nových ministrov, o jednu pozíciu má záujem on sám

492165_156a2137 scaled e1662895626770 676x447.jpg

10.9.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér prezidentke Zuzane Čaputovej odovzdal tri mená a požiadal ju, aby vedením rezortu školstva dočasne poverila jeho. Ku konkrétnym menám budúcich ministrov, ktorí by mali nahradiť odídených ministrov za SaS, sa nechcel vyjadriť, povedal, že o nich bude informovať. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Viac o téme: Koaličná kríza

Premiér sa cíti byť úplne autonómny od svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča (OĽaNO). Nechcel sa vyjadrovať k vyjadreniam jeho odídeného poradcu Ivana Štulajtera, ktorý tvrdil, že Heger sa nevie vymaniť z Matovičovho vplyvu, povedal len, že informácie spoza zatvorených dverí by sa nemali vynášať.

Ultimátum SaS považuje za veľkú chybu, ku ktorej nemalo dôjsť a bolo postavené na argumentoch, ktoré neboli pravdivé. O tom, či zvažoval, že by aspoň pohrozil demisiou, sa tiež nechcel vyjadrovať.

Viac k témam: Koaličná kríza, noví ministri, pád vlády, rozpad vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger odovzdal prezidentke Čaputovej tri mená nových ministrov, o jednu pozíciu má záujem on sám © SITA Všetky práva vyhradené.

10. septembra 2022