Hamilton v Baku zúril, o vzťahu k Rosbergovi klamal

Lewis Hamilton po nevydarenej kvalifikácii na Veľkej cene Európy v Baku zničil svoju miestnosť v paddocku.BRATISLAVA 5. júla (WebNoviny.sk) – Vzťahy medzi pilotmi tímu Mercedes vo formule 1 zrejme nie sú také dobré, ako ich opísal pred nedeľňajšou Veľkou cenou Rakúska v Spielbergu jeden z jazdcov Lewis Hamilton.

Úradujúci majster sveta pred pretekmi povedal v interview pre Mail, že s tímovým kolegom Nicom Rosbergom vychádza lepšie ako kedykoľvek predtým. Obaja sa potom v poslednom kole pretekov dostali do vzájomnej kolízie, po ktorej Rosberg spadol z prvého miesta na štvrté, zatiaľ čo Hamilton oslavoval víťazstvo.

Odporúčame:

Rosberg spôsobil kolíziu s Hamiltonom, dostal penalizáciu

Nevýkonný prezident Mercedesu Niki Lauda však v pondelkovom rozhovore pre televízny kanál Red Bullu Servus TV priznal, že Hamilton po nevydarenej kvalifikácii na Veľkej cene Európy v Baku, ktorú vyhral práve Rosberg, zničil svoju miestnosť v paddocku.

„Urobil to, lebo havaroval. Samozrejme, že za to zaplatí. Povedal, že nemôžem ísť dovnútra, pretože ide všetko rozbiť. Tak to bolo. Lewis klamal o vzťahu k Nicovi, len niečo povedal. Chcel byť milý, aby mal cez víkend pokoj. Robí, čo môže. V boji sa priostruje tým viac, čím dlhšie je Nico vpredu,“ uviedol 67-ročný trojnásobný svetový šampión F1 z rokov 1975, 1977 a 1984, citoval ho portál motorsport.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2016