Hádzanárska SEHA League aj s Tatranom Prešov a opäť so srbskými tímami, Veszprém chýba

ZÁHREB 8. júla (WebNoviny.sk) – Nadnárodná „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ bude mať aj v sezóne 2017/2018 desať účastníkov, ale už len zo šiestich krajín.

V porovnaní s uplynulou edíciou ide o nezmenený počet družstiev, zastúpených krajín bude o jednu menej. Oproti predchádzajúcemu ročníku nastane niekoľko zmien v zozname tímov.

Odporúčame:
Prešovčania by v prípade postupu do Ligy majstrov hádzanárov hrali so známymi súpermi

Do súťaže, v ktorej od jej vzniku úspešne účinkuje aj slovenský majster Tatran Prešov, sa po ročnej pauze vrátili srbské kluby v dvojnásobnom zastúpení prostredníctvom RK Vojvodina Nový Sad (štvrtá účasť) a RK Dinamo Pančevo (úplný debutant). Naopak, po troch úspešných ročníkoch sa účinkovania zriekol maďarský Telekom Veszprém.

Nechcú podstúpiť rovnakú tortúru

Víťaz z rokov 2015, 2016 a finalista 2017 zdôvodnil svoje rozhodnutie na oficiálnej webovej stránke klubu: „V uplynulej sezóne sme hrali nielen v SEHA League, ale aj v Lige majstrov a najvyššej domácej súťaži, vďaka čomu sme odohrali 70 zápasov. Po dlhých diskusiách manažmentu s novým trénerským štábom sme sa rozhodli, že v sezóne 2017/2018 nechceme podstúpiť rovnakú tortúru, a preto nebudeme štartovať v SEHA lige. S predstaviteľmi súťaže budeme naďalej v kontakte a nevylučujeme náš opätovný vstup do SEHA League v budúcnosti.“

Súťaž bez HRK Izvidjač Ljubuški

Okrem Veszprému ubudol zo zoznamu účastníkov, ktorý nedávno schválila exekutíva SEHA Gazprom League, aj posledný tím tabuľky v predchádzajúcej edícii HRK Izvidjač Ljubuški, takže súťaž bude aj bez zástupcu Bosna a Hercegoviny.

Odporúčame:
Hádzanári Tatrana Prešov obhájili titul a tešia sa zo zisku double

Informuje o tom oficiálna stránka súťaže, podľa ktorej sezóna odštartuje prvými zápasmi 29. – 30. augusta 2017. Presný rozpis zápasov zverejnia v nasledujúcich dňoch. Obhajcom prvenstva je macedónsky RK Vardar Skopje.

Zoznam účastníkov 7. ročníka SEHA Gazprom League:
RK Vardar Skopje, RK Metalurg Skopje (oba Maced.), RK Celje Pivovarna Laško, RK Gorenje Velenje (oba Slovin.), RK PPD Záhreb, RK Nexe Našice (oba Chor.), HC Meškov Brest (Biel.), Tatran Prešov (SR), RK Vojvodina Nový Sad, RK Dinamo Pančevo (oba Srb.)

Viac k témam: hádzaná, SEHA League, Tatran Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk – Hádzanárska SEHA League aj s Tatranom Prešov a opäť so srbskými tímami, Veszprém chýba © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júla 2017