Hacker pomohol džihádistom, v USA pôjde na 20 rokov za mreže

Rodák z Kosova prenikol do počítačov súkromnej spoločnosti a odcudzil z nej kontaktné údaje vyše 1300 ľudí, ktorých e-mailové adresy sa končili na .gov alebo .mil.WASHINGTON 23. septembra (WebNoviny.sk) – Na 20 rokov väzenia dosúdili v piatok v USA počítačového hackera, ktorý pomohol skupine Islamský štát (IS) tým, že jej poskytol mená vyše 1000 amerických vládnych či vojenských pracovníkov ako potenciálnych cieľov. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Odporúčame:

Hackeri zverejnili kópiu pasu Michelle Obamovej

Dvadsaťročného rodáka z Kosova Ardita Feriziho zatkli vlani v Malajzii. Rozsudok nad ním vyniesol dnes súd v meste Alexandria v americkom štáte Virgínia. Ardit Ferizi sa skoršie tento rok stal prvou osobou odsúdenou v USA súčasne za hackerský útok a teroristické činy.

Ferizi prenikol do počítačov súkromnej spoločnosti a odcudzil z nej mená, e-mailové heslá a telefónne čísla vyše 1300 ľudí, ktorých e-mailové adresy sa končili na .gov (vláda) alebo .mil (armáda). IS tieto mená zverejnil a vyhrážal sa ich nositeľom útokmi.

Obžaloba požadovala pre obvineného maximálny trest 25 rokov. Obhajcovia Feriziho argumentovali, že nechcel nikomu ublížiť, a vyslovili sa za šesťročný trest.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2016