Guardiola očakáva ospravedlnenie, inak si Yaya Touré nezahrá

Štvornásobný africký futbalista roka sa nezmestil na súpisku pre Ligu majstrov. Trénera Manchestru City rozladili následné vyjadrenia hráčovho agenta.MANCHESTER 20. septembra (WebNoviny.sk) – Štvornásobný africký Futbalista roka v službách anglického Manchestru City Yaya Touré je v nezávideniahodnej situácii.

Nielenže sa nezmestil na súpisku pre skupinovú fázu Ligy majstrov 2016/2017, tréner ManCity Pep Guardiola ho navyše nenominuje na zápasy až do chvíle, kým sa neospravedlní klubu a tímu v súvislosti s výrokmi svojho agenta. Guardiola mohol na súpisku pre LM zaradiť sedemnásť Neangličanov, na 33-ročného stredopoliara nezvýšilo miesto. V prípade postupu do jarného play-off môže anglický klub zaregistrovať troch nových hráčov.

Tourého zástupca Dimitri Seluk vyhlásil, že stredopoliara „ponížili“ a Guardiola by sa mal hráčovi ospravedlniť, ak „The Citizens“ nedokráčajú v európskom pohári číslo jeden až k celkovému triumfu. Španielsky lodivod podľa webu britskej BBC zareagoval: „Musí sa ospravedlniť. Ak to neurobí, nebude hrať. Tréner musí urobiť svoju prácu. Ak pociťoval nejaký problém, mal hovoriť s ľuďmi z klubu.“ Bývalý kormidelník FC Barcelona a Bayernu Mníchov dodal, že Touré nemal dosť odvahy na to, aby ho oslovil.

Niekdajší reprezentant Pobrežia Slonoviny Touré pôsobí v Manchestri City od júla 2010 a pomohol mu získať dva majstrovské tituly v Premier League. Jeho kontrakt s klubom vyprší 30. júna 2017.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. septembra 2016