Grafológovia posúdili Dankov podpis. Je podľa vás falošný?

OĽaNO a SaS sa domnievajú, že podpis Andreja Danka bol sfalšovaný. Podľa poslankyne Veroniky Remišovej o podpise hovoria grafológovia, ktorí chcú preskúmať originál.BRATISLAVA 8. júla (WebNoviny.sk) – Poslanci OĽaNO a SaS sa domnievajú, že poverenie na zastupovanie predsedu NR SR Andreja Danka, ktoré ukázal podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar, je sfalšované.

Ako povedala v piatok na tlačovej besede poslankyňa hnutia Veronika Remišová, viacerí grafológovia hovoria, že Dankov podpis je falzifikát. „Je to ohrozenie dôvery v parlamentnú demokraciu. Hrnčiar si nemôže na základe sfalšovaného podpisu prisvojovať právomoci. Vyzývame Danka, aby povedal, či vlastnoručne podpísal dokument, ktorý Hrnčiar ukázal médiám a na jeho základe viedol aj schôdzu,“ vyhlásila Remišová.

Odporúčame:

Mali by Fico a Kaliňák odstúpiť? Slováci v tom majú jasno

Video: Hádky, piskot a krik. Schôdza o Ficovi bola cirkus

Chaos v parlamente má dohru. Bol Dankov podpis falošný?

Kusý: Bolo jasné, že schôdza o odvolávaní Fica sa zmarí

Danko je v šoku, k cirkusu v parlamente sa vyjadril aj Bugár

Odvolávanie Fica sa zmenilo na frašku, chýbali poslanci

Kaliňáka neodvolávali. ‚Hanba‘, kričali opoziční poslanci

Podľa Jozefa Viskupiča predseda parlamentu kryje Ladislava Bašternáka, premiéra i ministra vnútra. „Máme tu ďalšie odhalenie. Je dôvodné podozrenie, že prišlo k falšovaniu podpisov,“ povedal Viskupič s tým, že OĽaNO kontaktovali viacerí písmoznalci a chceli by preskúmať originál dokumentu. Podľa neho treba vyvrátiť pochybnosti, alebo potvrdiť falšovanie. OĽaNO je pripravené osloviť odborníkov na grafológiu aj v zahraničí.

Poslankyňa NR SR za SaS Jana Cigániková sa pýtala, či je falšovanie nový etalón slušnosti, ako sa majú správať poslanci NR SR. „Danko by si mal uvedomiť trestnoprávne dôsledky, ak bude klamať. Vyzývam, aby dal k dispozícii originál dokumentu. Nie je v poriadku, ak sa u predsedu parlamentu falšujú podpisy,“ povedala.

Hrnčiar vo štvrtok tvrdil, že len on má poverenie od Danka viesť schôdzu parlamentu a zastupovať ho v čase jeho neprítomnosti. V rokovacej sále NR SR sa preukázal dokumentom, ktorý bol podpísaný Dankom. Ten aj zverejnil na internete. Neskôr ho však stiahol.

Remišová tiež oznámila, že SaS a OĽaNO na pondelok opäť chystajú dva protesty. Jeden bude tradične pred bytovým komplexom Bonaparte v Bratislave, druhý bude tentokrát v Žiline. Tento týždeň bol okrem Bratislavy protest aj v Košiciach. Dôvodom protestov je, že premiér nechce odvolať ministra vnútra Roberta Kaliňáka z funkcie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júla 2016