Goggiová sa hýbala ako samuraj a získala zlato v zjazde, Vonnová má tretiu olympijskú medailu

368125_sofia goggiova 676x422.jpg

PJONGČANG 21. februára (WebNoviny.sk) – Talianska reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Sofia Goggiová získala zlatú medailu v zjazde žien na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu.

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Bergama zvíťazila s náskokom deviatich stotín sekundy pred Nórkou Ragnhild Mowinckelovou, ktorá v Pjongčangu získala striebro aj v obrovskom slalome. Bronz si vyjazdila skúsená Američanka Lindsey Vonnová.

Goggiová je na seba pyšná

Pre Goggiovú je to prvá medaila spod piatich kruhov na premiérovej olympiáde, na ostatných MS získala bronz v obrovskom slalome.

Odporúčame:
Petra Vlhová nedokončila olympijský zjazd, nevošla sa do bránky po treťom medzičase

„Stále si to veľmi neuvedomujem. Myslím si, že mi to dôjde až pri preberaní medaily. Som na seba veľmi pyšná. Dnes sa mi darilo dobre sa sústrediť, hýbala som sa ako samuraj. Zvyčajne som poriadne chaotická, no dnes som od prebudenia dbala na každučký detail. Verila som si a vyšlo to,“ povedala nová olympijská šampiónka pre Olympijský informačný servis.

Jej rovesníčka Mowinckelová má z Pjongčangu už druhé striebro, prvé si vyjazdila v obrovskom slalome.

Vonnová sa snažila potlačiť emócie

Vonnová sa vo svojej olympijskej rozlúčke dočkala tretej medaily zo ZOH, v minulosti bola zlatá v zjazde vo Vancouveri 2010 a v Kanade si vybojovala aj bronz v super G. Soči 2014 vynechala pre zranenie.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

„Dala som do toho všetko, no Sofia bola lepšia a zaslúžene zvíťazila. Snažila som sa čo najviac potlačiť emócie, všetko som nechala hore na štarte,“ poznamenala Vonnová, ktorá mala v cieli podporu svojich sestier Karin a Laury.

„Je niečo úžasné, čo dosiahla. U Lindsey nikdy nemožno povedať, že je koniec, ale pravdepodobne je,“ povedala Laura Kildowová.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Zjazdové lyžovanie

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Ženy – zjazd: 1. Sofia Goggiová (Tal.) 1:39,22 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,09 s, 3. Lindsey Vonnová (USA) +0,47, 4. Tina Weiratherová (Licht.) +0,63, 5. Alice McKennisová (USA) +1,02, 6. Corinne Suterová (Švaj.) +1,07, 7. Breezy Johnsonová (USA) +1,12, 8. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,33, … 29. Barbara Kantorová (SR) +6,77, Petra Vlhová (SR) – nedokončila

Viac k témam: Barbara Kantorová, Lindsey Vonnova, Petra Vlhová, Ragnhild Mowinckelová, Sofia Goggiová, zjazdové lyžovanie, Zjazdové lyžovanie ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Goggiová sa hýbala ako samuraj a získala zlato v zjazde, Vonnová má tretiu olympijskú medailu © SITA Všetky práva vyhradené.

21. februára 2018