Giuseppe Conte dostal mandát na zostavenie vlády, prioritne chce reprezentovať taliansky ľud

376185_italy_politics_51963 f97b0d9cce184850849a876a48a48ee7 676x451.jpg

RÍM 23. mája (WebNoviny.sk) – Taliansky prezident Sergio Mattarella poveril politického nováčika Giuseppa Conteho zostavením vlády. Na základe mandátu od hlavy štátu musí teraz Conte s Hnutím piatich hviezd a protimigračnou Ligou dohodnúť konečný zoznam členov vlády, aby ho predložil prezidentovi.

Odporúčame:
Hnutie piatich hviezd využilo poslednú šancu, dohodlo sa na koaličnom programe s Ligou

Conte, ktorý je profesorom práva, je kompromisným výberom s cieľom dostať sa po parlamentných voľbách s nerozhodným výsledkom zo slepej uličky.

Po získaní poverenia od prezidenta Conte uviedol, že si je vedomý „delikátnej a náročnej etapy“, v ktorej sa Taliansko nachádza, a konštatoval, že je rozhodnutý pokračovať v spolupráci s európskymi a zahraničnými spojencami. Zároveň však uviedol, že jeho hlavnou prioritou je „byť obhajcom talianskeho ľudu“.

Viac k témam: Giuseppe Conte, Hnutie piatich hviezd, Liga, parlamentné voľby v Taliansku, Sergio Mattarella, Taliansko, vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Giuseppe Conte dostal mandát na zostavenie vlády, prioritne chce reprezentovať taliansky ľud © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2018