Gigantické fiasko, píše Wennerholm o prehre Švédov s Európou

Prázdny ako po prehre so Slovákmi vo Vancouveri, píše svojím ‚ostrým perom‘ Mats Wennerholm.TORONTO 26. septembra (WebNoviny.sk) – Gigantické fiasko, píše o vyradení Švédov v semifinále Svetového pohára hokejistov v Toronte renomovaný novinár Mats Wennerholm z denníka Aftonbladet.

O najväčšie prekvapenie na prestížnom turnaji sa postaral z hráčov ôsmich národností zostavený a podceňovaný tím Európy, v ktorom sú nositeľmi kvality najmä šiesti Slováci. V nedeľu sa Tomáš Tatar dvoma gólmi vrátane rozhodujúceho v predĺžení a Marián Gáborík jedným presným zásahom postarali o senzáciu na úkor severanov (3:2), ktorí si tiež mnohokrát vylámali zuby na výbornom Jaroslavovi Halákovi v bránke.

Odporúčame:

Médiá: Senzačný postup Európy zaistili Slováci, hrdina Tatar

Video: Gáborík a Tatar skórovali, Európa je vo finále

„Švédsko proti Kanade bolo vysnívané finále Svetového pohára. Tím Európy však zvíťazil v predĺžení a teraz jej bude čeliť on. V rozhodne nechcenom finále. Sedím tu v presscentre a cítim sa totálne prázdny. Taký prázdny, ako po štvrťfinálovej prehre so Slovenskom na olympiáde vo Vancouveri 2010, alebo Fínskom v Nagane 1998. Nehovoriac o šoku v rovnakej fáze turnaja proti Bielorusku na ZOH v Salt Lake City 2002,“ tvrdí 61-ročný žurnalista.

Ako ďalej píše, nikdy by si ani len nepomyslel, že Švédsko po výbuchu v poslednom prípravnom stretnutí vo Washingtone (2:6) pred SP znova prehrá s týmto súperom. „Hráči sa nepoučili z tejto lekcie. Debutujúci tréner Rikard Grönborg musí prevziať podstatnú časť zodpovednosti. Ako keby na každého hráča vytiahol v tomto zápase taktickú zvieraciu kazajku. Bolo to pasívne, úzkostlivé. Akúže prácu naopak odviedol Ralph Krueger s légiou cudzincov, aké srdce ukázali jeho hráči. Sú viac než hodní záverečnej scény,“ uznáva Wennerholm s dôvetkom, že žlté a modré srdcia krvácajú.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2016