Generálna prokuratúra zrušila vyšetrovanie údajného ovplyvňovania kajúcnikov zo strany inšpekcie

468915_gettyimages 1135995959 170667a e1629885076198.jpg

6.9.2021 (Webnoviny.sk) – Generálna prokuratúra 24. augusta zrušila vyšetrovanie údajného ovplyvňovania kajúcnikov zo strany pracovníkov inšpekcie ministerstva vnútra.

Ako informoval denník Sme, policajti mali indície, že ľudia s väzbami na Slovenskú informačnú službu (SIS) kontaktovali pracovníkov inšpekcie ministerstva vnútra, aby pod zámienkou vyšetrovania kauzy kajúcnikov týchto kajúcnikov najprv vo väzbe zlomili a potom použili na to, aby krivo obvinili príslušníkov NAKA z tímu Očistec.

Vyšetrovanie pod dozorom špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica bolo len v úplných začiatkoch a nikoho ani len neobvinili. Jozef Kandera, námestník generálneho prokurátora Maroša Žilinku, však toto vyšetrovanie zastavil. Podľa denníka pri tom využil paragraf 363 Trestného poriadku.

Všetky tieto informácie vyplývajú z Kanderovho uznesenia o zastavení stíhania, ktoré má denník Sme k dispozícii na základe infozákona. „Ak existuje podozrenie zo spáchania konkrétneho trestného činu, ale nie je jasné, ako sa mal skutok stať, nie je možné svojvoľne začať trestné stíhanie,“ píše Kandera v uznesení. Podnet na prešetrenie Kanderovi dala bývalá šéfka tímu úradu inšpekčnej služby Diana Santusová.

Viac k témam: vyšetrovanie, zastavenie vyšetrovania
Zdroj: Webnoviny.sk – Generálna prokuratúra zrušila vyšetrovanie údajného ovplyvňovania kajúcnikov zo strany inšpekcie © SITA Všetky práva vyhradené.

6. septembra 2021