Garážový výpredaj podporí týrané deti

Z nenápadného susedského podujatia sa za dva roky stala populárna akcia, ktorá spojila známe osobnosti v Horskom parku.BRATISLAVA 17. mája (WebNoviny.sk) – Už v sobotu 21. mája sa bude konať 4. Staromestský garážový výpredaj. Podujatie, ktoré začalo nenápadne a nevinne pred dvomi rokmi, sa po tretej realizácii pre obrovský záujem musí presunúť do väčších priestorov, keďže jeho decembrová edícia spôsobila dopravný kolaps. Dnes si akcia našla svojich priaznivcov a prispievateľov nielen v Bratislave, ale aj po celom Slovensku.

Výťažok z podujatia je venovaný na charitatívny účel

Princíp Staromestkého garážového výpredaja spočíva v tom, že známe osobnosti venujú značkové oblečenie, ktoré sa dvakrát do roka predáva za zlomkové ceny. Výťažok z podujatia je vždy venovaný na nejaký charitatívny účel. V minulosti to bolo OZ Prima a prevencia FAS syndrómu u tehotných žien, Nadácia Šťastné srdcia alebo mamičku z krízového centra s bábätkom, ktorá sa po neľahkej minulosti snažila uplatniť v živote.

Tentokrát je akcia venovaná ôsmim týraným deťom z Cífera. Ako povedala organizátorka akcie Miriam Šramová, po zverejnení výzvy na podporu týchto detí bola dojatá obetavosťou a odhodlaním ľudí z celého Slovenska, ktorí písali, volali, posielali veci na oblečenie alebo školské potreby a hračky. Dokonca sa ozval aquapark, že by radi deťom spríjemnili prázdniny a venovali im pobyt v aquaparku aj s občerstvením.

Značkové oblečenie svetových dizajnérov za symbolické ceny

Už 21. mája si budú môcť nákupov-chtiví priaznivci v kultovej záhradnej reštaurácii FUNUS v Horskom parku v Bratislave kúpiť značkové oblečenie svetových dizajnérov za symbolické ceny a zároveň prispieť na dobrú vec.

V minulosti to boli napríklad raper Kali, speváci Ricco & Klaudia, podnikateľky Simona Bubánová, Monika Céreová, majiteľ gastro skupiny Benčik Culinary Group Pavol Benčík s manželkou Miriam Benčíkovou, módna návrhárka Renáta Kliská, marketingová riaditeľka Eurovea Oľga Hammer Duráková, manažérka módnej značky Zagh v Prahe Kristiana Ghiuri, couchka a mediátorka Zora Inka Grohoľová, majiteľka Cora Clinic Simona Stískalová, majiteľka Hotela Biela Labuť Renáta Kelemenová, manažérka chovu loveckých sokolov pre kráľovskú rodinu v UAE Jana Pokusová, motokrosista a majster Európy Štefan Svitko, módni návrhári Richard Rozbora, Róbert Vrzala, partner PWC Alex Šrank a mnohí ďalší.

Tentokrát sa pridala aj bývala podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, ktorá akciu podporila viacerými luxusnými vychytávkami zo svojho šatníka, ďalej Fitcentrum W.M. Rača, podnikateľky Darina Šimková, Henrieta Hochmannová, advokátka Daniela Hubinská, podnikateľ Igor Hurčík a mnohí ďaľší. Známy slovenský výrobca tenisiek z Partizánskeho je zas partnerom podujatia od jeho začiatku.

Podľa slov organizátorky podujatia Miriam Šramovej, „akcia nielen pomáha tým, ktorí to potrebujú a hľadajú pomocnú ruku, ale zároveň upevňuje medziľudské a susedské vzťahy v dnešnej uponáhľanej dobe, keď mnohí z nás ani nepoznajú svojich susedov a nevnímajú svet za svojim plotom.” Staromestský garážový výpredaj dáva dokopy takisto miestnych malých podnikateľov z gastrosegmentu, ako napríklad výrobcov džemov a zaváranín, pekárne, vinotéky alebo vegetariánske a raw reštaurácie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2016