Futbalisti Slovana majú nového kouča, tím povedie Srb

Ivan Vukomanovič v minulosti sám hrával na pozícii stredopoliara a má za sebou bohatú kariéru spätú s pôsobením v zahraničí.BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Srb Ivan Vukomanovič sa stal novým trénerom futbalistov ŠK Slovan Bratislava. Asistentom bude koučov krajan Vladimir Radenkovič, ktorý dosiaľ pôsobil pri srbskej reprezentácii do 21 rokov. Trénerské duo podpísalo zmluvu do konca sezóny 2016/2017 aj s opciou na predĺženie spolupráce.

Premiéru na lavičke „belasých“ absolvuje v sobotu v 6. kole Fortuna ligy doma proti MŠK Žilina (19.00 h). Informáciu priniesol web aj facebook Bratislavčanov. Vukomanoviča predstavia médiám v piatok 19. augusta o 14.00 h na tlačovej besede v press-centre na Pasienkoch.

Odporúčame:

Hamšíkova popularita rastie, ľudia si ho tetujú aj na stehná

Škrtel a Stoch budú mať vo Fenerbahce nového trénera

Slovan figuruje na piatej priečke v tabuľke najvyššej domácej dlhodobej súťaže s 9 bodmi za bilanciu 3-0-2 pri skóre 9:9. Minulú sobotu prehral 2:3 na trávniku MFK Ružomberok.

Prvého augusta sa skončilo pôsobenie cyperského trénera Nikodimosa Papavasilioua v Slovane. Tento krok nasledoval po ligovej prehre 0:2 v Podbrezovej. Bratislavčania predtým stroskotali v 2. predkole Európskej ligy na lotyšskom súperovi FK Jelgava (0:0 /d/ a 0:3 /v/). A-mužstvo od odvolania Papavasilioua dočasne viedol tréner staršieho dorastu kategórie U19 Vladimír Koník.

„Od nového trénera očakávame nový impulz, zapálenie mužstva a zlepšenie herného prejavu. Chceme, aby sa intenzívne tréningové jednotky naplno preniesli aj do majstrovských zápasov. Chceli sme ísť mladou, progresívnou cestou. S koučom sme absolvovali viaceré osobné stretnutia a urobil na mňa dobrý dojem. Dlhodobo pôsobil v Belgicku, kde je futbal v posledných rokoch na výraznom vzostupe a práve Ivan je jedným zo spoluautorov úspešnej metodológie,“ uviedol na oficiálnom webe „belasých“ viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Ivan Vukomanovič v minulosti sám hrával na pozícii stredopoliara a má za sebou bohatú kariéru spätú s pôsobením v zahraničí. Prvú skúsenosť s medzinárodným futbalom získal v Bordeaux, s ktorým sa v roku 1999 radoval zo zisku francúzskeho titulu. Neskôr pôsobil v nemeckom Kolíne nad Rýnom, CZ Belehrad či Diname Moskva. Záver aktívnej činnosti strávil v Belgicku, kde hral za Lokeren a Royal Antverpy. Teraz 39-ročný Srb začal svoju trénerskú činnosť práve v Belgicku, kde v sezóne 2013/2014 pracoval ako asistent kouča v Standarde Liége. V októbri 2014 sa presunul do pozície hlavného trénera, Liége opustil vo februári 2015. Svoje schopnosti potom rozvíjal prácou pre belgický zväz, venoval sa vzdelávaniu trénerov. Na jar 2016 prejavil o Vukomanoviča záujem anglický druholigový klub Nottingham Forrest, ale k dohode napokon nedošlo. O rok mladší Vukomanovičov asistent Radenkovič má skúsenosti aj z maďarského Diósgyöru, v ktorom v rokoch 2013 – 2015 pomáhal Tomislavovi Sivičovi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2016