Fury odkázal Kličkovi: ‚Musíš sa zlepšiť tisícnásobne‘

Fury sa už podrezaným jazykom preslávil, tentoraz sa však emóciami nechal premôcť aj inokedy chladný Kličko.MANCHESTER 30. apríla (WebNoviny.sk) – Tohtotýždňová tlačová beseda pred profesionálnym boxerským súbojom Tyson Fury – Vladimir Kličko o opasky organizácií WBA (Super), WBO, IBO a magazínu The Ring v najťažšej hmotnostnej kategórii prvého menovaného (boxuje sa 9. júla v Manchester Arene) sa nezaobišla bez kontroverzných poznámok od oboch aktérov. Fury sa už podrezaným jazykom preslávil, tentoraz sa však emóciami nechal premôcť aj inokedy chladný Kličko.

„Mnoho ľudí si želá šampióna, ktorý náš šport reprezentuje v pozitívnom svetle. Nemôžem však súhlasiť s tým, čo vychádza z Furyho úst. Dopustil sa už viacerých neúctivých vyhlásení. Podľa neho všetky ženy patria do kuchyne a na chrbát, takže tam vidí aj britskú kráľovnú. Všetkým rovnako zmýšľajúcim ľuďom a Furymu odkazujem… Ďakujem,“ uviedol 40-ročný Ukrajinec, ktorý neopomenul najbežnejší expresívny výraz, aký pozná angličtina.

„Ďakujem kameramanovi, aréne, potrebuje ešte niekto uspokojiť? Kamarát, musíš sa zlepšiť tisícnásobne, lebo za dvanásť kôl nášho prvého duelu si ma trafil asi štyrikrát. Výsledok odvety bude odlišný. Knokautujem ho v úvodnom kole. Až taký neschopný je v skutočnosti. Žiadny štyridsiatnik predsa nemôže pokoriť 27-ročného Tysona Furyho,“ povedal Brit a mladšieho z bratskej dvojice Kličkovcov poslal, voľne preložené, do „siene psej slávy“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. apríla 2016