Francúzsky premiér Edouard Philippe navrhuje zvoliť iný prístup k utečencom

PARÍŽ 13. júla (WebNoviny.sk) – Francúzsky premiér Edouard Philippe v stredu predstavil nové plánované opatrenia, ktorými by krajina mala zjednodušiť proces posudzovania žiadostí o azyl a zlepšiť prístup k utečencom. Francúzsko podľa neho zlyhalo v úsilí dodržiavať humanitárne štandardy v prístupe k žiadateľom o azyl, na druhej strane ale zlyháva aj v schopnosti vynútiť reálny odchod ľudí, ktorých žiadosť o azyl bola zamietnutá.

Odporúčame:
Reťazec kaviarní Starbucks v Európe zamestná 2500 utečencov

Liekom na to by podľa francúzskeho premiéra malo byť okrem iného výrazné urýchlenie azylového procesu, ktorý doteraz mohol trvať aj niekoľko rokov, a tiež nový zákon, ktorý by mal špecifikovať presné postupy na zabezpečenie skorého odchodu neúspešných žiadateľov o azyl z krajiny.

Premiér Philippe pripomenul aj štatistiku, podľa ktorej bolo vo Francúzsku za minulý rok zadržaných 91-tisíc cudzincov žijúcich v krajine nelegálne, z nich v 31-tisícoch prípadov súdy nariadili vyhostenie a 25-tisíc ľudí bolo aj reálne z krajiny vyhostených.

Viac k témam: Édouard Philippe, Francúzsko, imigranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky premiér Edouard Philippe navrhuje zvoliť iný prístup k utečencom © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2017