Francúzsko vyšle do boja proti islamistom ešte viac vojakov

Paríž chce navyše do oblasti vyslať v priebehu jesene opäť lietadlovú loď s jadrovým pohonom Charles de Gaulle.Paríž 13. júla (WebNoviny.sk) – Francúzsko vyšle do boja proti džihádistom z Islamského štátu ešte viac príslušníkov ozbrojených síl. Vyplýva to zo stredajšieho vyjadrenia francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda v Paríži, v ktorom však neuviedol žiadne konkrétnosti.

„Zosilníme spoluúčasť našich ozbrojených síl, aby sme podporili Iračanov s ohľadom na opätovné dobytie Mósulu,“ citovala Hollanda tlačová agentúra DPA.

Paríž chce navyše do oblasti vyslať v priebehu jesene opäť lietadlovú loď s jadrovým pohonom Charles de Gaulle. Toto plavidlo bolo už v období november 2015 až marec 2016 súčasťou operácie s krycím názvom Chammal proti Islamskému štátu.

Lietadlá štartovali pri bojových operáciách voči pozíciám džihádistov z paluby plavidla najskôr v oblasti východného Stredomoria, neskôr Perzského zálivu. Stroje francúzskeho letectva využívali navyše pri operáciách proti IS aj letecké základne v spojeneckých štátoch regiónu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2016