Francúzsko sprísnilo opatrenia pre nezaočkovaných, nemôžu navštevovať reštaurácie či športové arény

476729_virus_outbreak_germany_29074 77a132a9282e4979b9fd9ef6e17a3ad3 676x420.jpg

17.1.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzsky parlament v nedeľu schválil zákon, na základe ktorého ľudia nezaočkovaní proti koronavírusu nebudú smieť navštevovať reštaurácie, športové arény a ďalšie priestory. Ide o hlavné opatrenie v rámci snahy vlády chrániť nemocnice za situácie, keď vysoko nákazlivý variant koronavírusu omikron viedol k rekordnému rastu počtu infekcií.

Viac o téme: Koronavírus

Prezident Emmanuel Macron dúfal, že tento zákon presadí rýchlejšie, ale jeho prijatie sa mierne omeškalo pre odpor pravicových aj ľavicových poslancov. Viac ako 91 percent dospelých Francúzov je totiž už úplne zaočkovaných a niektorí kritici spochybňovali, či vyžadovanie dokladu o vakcinácii niečo výrazne zmení.

Aj doteraz bol vo Francúzsku pre vstup do reštaurácií, kín či múzeí potrebný COVID pas. Nezaočkovaní ľudia však mali vstup tiež povolený, ak sa preukázali negatívnym výsledkom testu alebo dokladom o prekonaní ochorenia COVID-19. Podľa novej legislatívy je úplná vakcinácia potrebná pre vstup do takýchto verejných priestorov a tiež pre cestovanie mnohými vlakmi a všetkými linkami vnútroštátnej leteckej dopravy.

Viac k témam: COVID-19, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko sprísnilo opatrenia pre nezaočkovaných, nemôžu navštevovať reštaurácie či športové arény © SITA Všetky práva vyhradené.

17. januára 2022