Francúzskeho exprezidenta Chiraca museli hospitalizovať

Jacqua Chiraca, ktorý bol prezidentom Francúzska v rokoch 1995-2007, po odchode z Elyzejského paláca hospitalizovali už niekoľkokrát, čo zakaždým vyvolalo dohady o jeho zlom zdravotnom stave.PARÍŽ 18. septembra (WebNoviny.sk) – Bývalého francúzskeho prezidenta Jacqua Chiraca v Paríži hospitalizovali kvôli pľúcnej infekcii. S odvolaním sa na vlastné zdroje o tom dnes informoval denník Le Parisien.

Chiraca previezli do parížskej nemocnice La Pitié-Salpetriere dnes ráno priamo z letiska Le Bourget, kam pricestoval po rodinnej dovolenke v Maroku. Chiracov zať Frédéric Salat-Baroux uviedol, že exprezident pobudne v nemocnici niekoľko dní.

Chiraca, ktorý bol prezidentom Francúzska v rokoch 1995-2007, po odchode z Elyzejského paláca hospitalizovali už niekoľkokrát, čo zakaždým vyvolalo dohady o jeho zlom zdravotnom stave. Dlhé roky sa pritom Chirac tešil povesti muža so železným zdravím. Prvý vážny zdravotný problém sa uňho objavil v septembri 2005, keď ho postihla cievna mozgová príhoda, ktorá jeho organizmus silne oslabila.

V posledných rokoch sa objavuje na verejnosti len veľmi zriedka, naposledy tak urobil 21. novembra 2014, keď sa zúčastnil na odovzdávaní výročnej ceny svojej nadácie. Do súkromia sa ešte viac stiahol po tom, ako vlani vo veku 58 rokov na zlyhanie srdca zomrela jeho najstaršia dcéra Laurence.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. septembra 2016