Francúzi sa môžu zapísať do dejín, myslí si Deschamps

Francúzsko nevyhralo žiadnu trofej od domáceho svetového šampionátu v roku 2000.PARÍŽ 6. júla (WebNoviny.sk) – Tréner francúzskej futbalovej reprezentácie Didier Deschamps vyzval svojich zverencov, aby sa zapísali do futbalovej histórie. Hráči „krajiny galského kohúta“ vo štvrtok zabojujú s Nemeckom o postup do finále tohtoročných majstrovstiev Európy.

VŠETKO O ME VO FUTBALE 2016

„Máme šancu napísať novú kapitolu. So súperom sa síce nemôžeme rovnať v skúsenostiach, ale určite zabojujeme a dáme do zápasu všetko. Určite nebudeme len brániť,“ povedal na tlačovej besede Deschamps.

Odporúčame:

Euro ide do semifinále, odhodlaný Wales vyzve Portugalsko

Semifinále nebude môj súboj s Cristianom, tvrdí Gareth Bale

Francúzsko nevyhralo žiadnu trofej od domáceho šampionátu v roku 2000. O šesť rokov neskôr podľahlo vo finále MS v penaltovom rozstrele Taliansku. Brankár Hugo Lloris však odmietol, že by sa špeciálne pripravoval na prípadný rozstrel zo značky pokutového kopu. „Nedá sa na to sústrediť dopredu. Najdôležitejšia je intuícia a rozhodnutie v danom momente,“ vysvetlil 29-ročný gólman.

Spomenuté krajiny sa naposledy stretli na veľkom turnaji vo štvrťfinále MS 2014, Nemci vtedy zvíťazili 1:0 gólom Matsa Hummelsa.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016