Francúzi protestujú proti reformám Macrona, polícia použila proti študentom slzný plyn

375014_france_macron_42707 0ac6e7ffdb6f4e18bfbc8368a0abd3fe 676x431.jpg

PARÍŽ 11. mája (WebNoviny.sk) – Počas protestu študentov proti zmenám vo francúzskom systéme verejných univerzít na parížskom predmestí Arcueil použila polícia na protestujúcich slzný plyn.

Demonštranti sa zišli v piatok pred univerzitnou budovou, kde sa mali uskutočniť skúšky, a vytvorili tam ľudskú reťaz, aby zabránili študentom vo vstupe do nej. Na mieste zasiahla poriadková polícia. Univerzita pre vzniknuté napätie dané skúšky odložila.

Odporúčame:
Američan si na dom vyvesil obrovskú vlajku s hákovým krížom, podľa úradov je to jeho právo

Piatkový protest v Arcueil je súčasťou série demonštrácií a štrajkov, ktorými Francúzi dávajú najavo nespokojnosť s reformami prezidenta Emmanuela Macrona. Študentské únie nesúhlasia s krokom vlády, pre ktorý budú univerzity podľa nich vyberavejšie.

Vo Francúzsku bola v piatok tiež narušená železničná doprava. V krajine totiž stále pokračujú štrajky železničiarov pre plány vlády zrušiť niektoré výhody zamestnancov v železničnej spoločnosti SNCF.

Viac k témam: Emmanuel Macron, Francúzsko, polícia, protest, slzný plyn, študenti
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzi protestujú proti reformám Macrona, polícia použila proti študentom slzný plyn © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2018