Foto: Vandali vážne poškodili náhrobok Karla Marxa na cintoríne v Londýne

402100_gettyimages 488265881 676x380.jpg

LONDÝN 6. februára (WebNoviny.sk) – V Londýne ktosi zaútočil kladivom na náhrobok nemeckého filozofa a ekonóma Karla Marxa, ktorý sa stal hlavným ideológom socialistického a komunistického hnutia.

Náhrobok, ktorý sa nachádza na londýnskom cintoríne Highgate a ročne ho navštívia tisícky turistov, je po útoku výrazne poškodený.

„Už nikdy nebude ako predtým, tieto bojové šrámy si ponesie už navždy,“ vyhlásil v stredu Ian Dungavell, predseda spoločnosti Priatelia cintorínu Highgate, ktorá toto pietne miesto spravuje.

Marxa, ktorý sa narodil v nemeckom Trieri, no druhú polovicu svojho života prežil v Londýne, pochovali na cintoríne Highgate po jeho smrti v roku 1883. Neskôr nad hrobom postavili mohutný mramorový náhrobok s bronzovou bustou.

Tomb of #KarlMarx vandalised in #London https://t.co/gPoZCdG29u pic.twitter.com/XTJFKxSSGr— ST Foreign Desk (@STForeignDesk) February 5, 2019

Viac k témam: cintoríny, útok kladivom, vandalizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vandali vážne poškodili náhrobok Karla Marxa na cintoríne v Londýne © SITA Všetky práva vyhradené.

6. februára 2019