Foto: V Las Vegas útočil „osamelý vlk“, zastrelil vyše 20 ľudí a ďalšie desiatky zranil (aktualizované)

354025_las vegas strelba 7 640x420.jpg

aktualizované 2. októbra, 11:17

LAS VEGAS 2. októbra (WebNoviny.sk) – Streľba na hudobnom festivale v Las Vegas si vyžiadala viac ako 20 obetí a vyše 100 zranených.

Informoval o tom šerif okresu Clark Joseph Lombardo s tým, že policajti konfrontovali útočníka na 32. poschodí hotela Mandalay Bay a následne ho zastrelili. Podľa informácií, ktoré úrady poskytli, bol páchateľ miestnym obyvateľom. Podľa Lombarda išlo o útok „osamelého vlka“, polícia aj napriek tomu pátra po jeho spolubývajúcom.

Odporúčame:
Auto zrazilo na chodníku v Las Vegas štyroch chlapcov, traja zomreli

Ako naznačujú videá zo sociálnych sietí, na ktorých vidno ľudí utekajúcich z miesta činu, páchateľ strieľal z automatickej zbrane.

„Počul som najmä výstrely, veľa výstrelov. Myslel som si, že niekto brzdil, ale keď som zišiel po schodoch, videl som utekajúcich ľudí, ktorí hľadali svoje rodiny,“ uviedol očitý svedok Bryan Heifner ubytovaný v hoteli oproti Mandalay Bay. „Hneď som išiel naspať do svojej izby, zamkol sa a zhasol svetlá,“ dodal.

Na podujatí Route 91 Harvest Music Festival boli aj niekoľkí príslušníci policajného oddelenia v Bakersfielde, ktorí v tom čase neboli v službe, informujú úrady. Dvaja z nich pri útoku zomreli.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V Las Vegas hlásia streľbu, najmenej dvaja ľudia zomreli

Viac k témam: krimi, Las Vegas, Mandalay Bay, streľba, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: V Las Vegas útočil „osamelý vlk“, zastrelil vyše 20 ľudí a ďalšie desiatky zranil (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017