Foto: V Bratislave sa zrazil autobus MHD s autom a skončil mimo cesty (aktualizované)

376273_nehoda_autobus_bratislava 676x517.jpg

aktualizované: 24. mája, 17:18

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) – Krátko pred treťou hodinou poobede sa v hlavnom meste zrazil zo zatiaľ nezistených príčin autobus mestskej hromadnej dopravy (MHD) s osobným autom Volkswagen Golf. Nehodu auta a autobusu MHD, ktorý prechádzal kruhovým objazdom pod Prístavným mostom v smere na Bajkalskú ulicu, nahlásili hasičom o 14:52.

Ako agentúru SITA informovali z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave, na miesto vyslali štyri kusy hasičskej techniky a 11 hasičov. Hasiči poskytli osobám prvú pomoc, vykonali protipožiarne opatrenia na vozidlách a stabilizovali autobus, aby sa neprevrátil. Zranené osoby vyšetrila a do nemocníc previezla zdravotná záchranná služba.

Odporúčame:
Foto: Vodič BMW prešiel pri Hontianskych Trsťanoch do protismeru, muž v Octavii zrážku neprežil

Nehoda si vyžiadala osem zranených. Ako agentúru SITA informovala Alena Krčová, hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby SR, štyri osoby ošetrili na mieste a nebol potrebný ich prevoz do nemocnice. Ďalšie štyri osoby, z toho dve deti, previezli do nemocníc v Ružinove a na Kramároch. Všetci boli pri vedomí a v stabilizovanom stave.

Ako informovala polícia, podľa dychovej skúšky vodiči alkohol nepili. Celková škoda bola predbežne vyčíslená na približne 12 tisíc eur. Ako ďalej agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, premávku v tomto úseku usmerňujú policajti. Zároveň je v súčasnosti uzavretý zjazd z Prístavného mosta v smere na Bajkalskú ulicu. Polícia vodičov preto vyzýva, aby sa riadili jej pokynmi alebo využili alternatívne trasy.

Nehoda sa stala na presne rovnakom mieste, kde minulý rok, keď aj vtedy autobus vyletel mimo vozovku. Informuje o tom polícia na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti Facebook.

Viac k témam: Bratislava, nehoda, nehoda autobusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: V Bratislave sa zrazil autobus MHD s autom a skončil mimo cesty (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

24. mája 2018